Novinky

Apple v tichosti představil nové Macbooky Pro s procesory M2 Pro a M2 Max

Během posledních dní ve světě internetu proběhlo poměrně hodně úniků, které informovaly a plánovaném uvedení nových verzí Macbooků Pro ve variantách 14 a 16 palců. Dnes se tyto informace staly realitou, jelikož skutečně došlo ke zveřejnění oficiální tiskové zprávy, ve které byly tyto nové Macbooky odhaleny.

Aktuální verze těchto profesionálních strojů se od těch předchozích designem nijak neliší, k několika zásadním změnám však došlo pod kapotou. Nové Macbooky Pro budou osazeny aktuální řadou nejvýkonnějších čipů ze stáje Apple, konkrétně M2 Pro (až 12 jader CPU, až 19 jader GPU + až 32 GB paměti RAM) a M2 Max (až 12 jader CPU, až 38 jader GPU + až 96 GB RAM). Dle oficiálního vyjádření by měl výkon být až 6x vyšší, než u nejvýkonnějšího Macbooku Pro s Intel procesorem. Myslelo se také na úsporu energie, výdrž na jedno nabití se vyšplhá na 22 hodin. Další novinkou je integrace nové Wi-Fi 6E, která je až dvakrát rychlejší, než u předchozí generace a vylepšené HDMI, které poprvé podporuje připojení displejů s 8K rozlišením.

MacBook Pro
Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Kompletní tisková zpráva společnosti Apple je na jejích webových stránkách. Nové stroje je možné objednat už dnes, 17. ledna, s dostupností od 24. ledna. Cena základního 14palcového Macbooku Pro startuje na částce 58 990 Kč, v případě 16palcové verze je to 72 990 Kč za základní konfiguraci. S tím je spojen i fakt, že původní varianty s procesory M1 Pro/Max už Apple přestal nabízet.

Co na aktualizované Macbooky Pro říkáte? Přemýšlíte o jejich pořízení, případně jakou z variant zvažujete? Dejte nám vědět v diskuzi.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Fajn evoluce, ale mohli tam už dát Face ID z iPadu Pro. 8K pres HDMI je super, ale nikde nepíšou, jestli je to konečně HDM 2.1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button