Novinky

Apple chystá opět změnit pravidla hry. Potajmu pracuje na zbrusu nové technologii displejů

Není to tak dávno, co redakce Bloomberg vyrukovala se zprávou, že Apple pracuje na vlastním řešení microLED displejů pro své budoucí produkty. Pravděpodobně stejný zdroj se rozpovídal také webu Digitimes, který potvrzuje původní spekulaci a zároveň přidává pár dalších informací. Podle aktuálních informací se Apple soustředí na zobrazovače s úhlopříčkou 0,8 a 1,4 palce. Vývoj má na starosti kalifornská laboratoř, která úzce spolupracuje se společností TSMC. Stejná firma již dlouhá léta patří mezi dvorní dodavatele Applu, respektive má na starosti kompletace produktů a produkci klíčových komponent, jakými jsou čipsety a další polovodičové součástky vycházející z vlastních návrhů.

Úzká provázanost obou subjektů má pomoci v rychlejším uvedení na trh. Digitimes odhaduje, že Apple může začít masovou produkcí na konci letošního roku. To je ovšem v přímém rozporu se zprávou, jakou publikoval Bloomberg. Jeho zdroj totiž hovořil o horizontu dvou následujících let. V každém případě se dá očekávat, že při naplnění nejoptimističtějšího scénáře, se první produkt objeví nejdříve v roce 2019. S nejvyšší pravděpodobností se microLED displejem pochlubí jako první budoucí verze Apple Watch. Panel s úhlopříčkou 0,8“ má údajně posloužit jako zobrazovač pro doposud neuvedené zařízení z kategorie rozšířené reality.

Pokud vás zajímá, proč se Apple zabývá microLED technologií, důvodů je hned několik. Tento typ displejů nabízí v porovnání s OLED výrazně vyšší úroveň jasu, lepší energetickou účinnost a tenčí konstrukci. Tou největší brzdou je bohužel cena. Podle analytiků je výroba microLED panelu zhruba pětkrát dražší než OLED. Apple tak zřejmě hledá způsoby, jak optimalizovat výrobní procesy a snížit náklady na požadovanou úroveň.

Apple tajně pracuje na vývoji microLED technologie. Blíží se nová generace displejů?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button