Novinky

Apple chystá nový HomePod. Mohlo by jít o křížence původního modelu a jeho mini verze

Reproduktor HomePod je pro Apple rozpačitě vnímaným produktem. Společnost totiž tento produkt po docela krátké době stáhla z prodeje. Aktuálně je k dostání pouze HomePod mini, který u uživatelů zaznamenal podstatně větší úspěch. Apple to ale ani s řadou HomePod rozhodně nechce vzdát. Naopak v dohledné době představí jeho nástupce. Alespoň tedy podle informací tajemstvím opředeného analytika Ming-Chi Kua. Žádné zásadní novinky bychom ale nečekat spíše neměli. Kuo totiž nepředpokládá, že by Apple HomePodu nadělil výraznější hardwarové inovace.

Zdroj: Apple

Nemluví se ani o tom, jak velká novinka vlastně bude. Není tedy zřejmé, zda půjde o nástupce původního HomePodu nebo HomePodu mini. Další střípek však do mozaiky přidává analytik Bloombergu Mark Gurman, který už před časem uvedl, že Apple chystá reproduktor, který svou velikostí zapadne přesně mezi dva existující modely. Může tak jít o novinku, o které nyní mluví Kuo. Apple by tímto krokem částečně oživil dnes uspaný velký model HomePodu, který byl pro většinu domácností pravděpodobně až příliš velký a drahý. Je také otázkou, jestli se v nové konkurenci udrží také HomePod mini. Ukázat by se to mělo mezi koncem letošního a začátkem příštího roku, kdy firma novinku podle analytiků hodlá představit.

Mac mini se pravděpodobně dočká svého nástupce už na vývojářské konferenci WWDC

Tím ale Apple v oblasti zařízení určených k řízení chytré domácnosti velmi pravděpodobně neskončí. Už dříve jsme totiž zaslechli zvěsti o podivném kříženci HomePodu, Apple TV a iPadu. Jinými slovy by mělo jít o chytrý reproduktor s obrazovkou, který by umožnil pohodlnější ovládání chytrých hraček v domácnosti, stejně jako přehrávání obsahu. Konkurenční zařízení už koneckonců na trhu jsou. Jde například o Google Nest Hub nebo o Amazon Echo Show. Právě tito budou nejvážnější soupeři novinky od Applu.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button