Novinky

Mac mini se pravděpodobně dočká svého nástupce už na vývojářské konferenci WWDC

Od představení prvního Macu Mini s M1 procesorem už uběhlo více jak rok a půl a zákazníci již netrpělivě čekají na jeho nástupce. Dle posledních zpráv bychom však na nový model nemuseli čekat nikterak dlouho, jelikož k představení by mohlo dojít už v dohledné době.  

Foto: Unsplash (autor: Charles Patterson)

Momentálně má Apple v portfoliu tři stolní počítače, mezi něž patří 24palcový iMac, Mac Studio a Mac mini. Právě poslední zmiňované zařízení se prodává ve dvou variantách, které se od sebe liší zejména v použitém procesoru. První z těchto variant obsahuje stále procesor Intel a druhá čipset z vlastní řady Apple Silicon. Toto portfolio by se však mělo brzy změnit, jelikož Intel variantu pravděpodobně nahradí verze s čipem M1 Pro, která může skvěle vyplnit mezeru mezi základním Mac mini a Mac Studio a dát tím zákazníkům větší možnost výběru. Očekávané představení je na konferenci WWDC, kde by měl tento počítač poprvé spatřit světlo světlo společně s novými verzemi operačních systémů.

Ještě menší a s pořádnou porcí výkonu

Mac mini s Intel procesorem však není jediný stolní počítač, který by se měl tento rok dočkat svého nástupce. Obměna je totiž předpokládána také u Macu mini s čipem Apple Silicon, jehož nová generace by měla pochopitelně disponovat čipem M2. Samozřejmě nemůžeme čekat tak velký nárůst výkonu jako u přechodu z Intelu na Apple Silicon, kdy byl rozdíl v řádu stovek procent. Mezigenerační posun totiž může přinést maximálně třetinu až polovinu původního výkonu navíc, což však na druhou stranu není rozhodně vůbec špatné.

Foto: Unsplash (autor: Ed Orozco)

Celkově je ale mnohem zajímavější předpokládaná změna designu. Nová generace tohoto produktu by se totiž měla stát ještě tenčí. Už teď patří Mac mini mezi nejmenší počítače na světě a nyní se jeho tloušťka zmenší až na méně než jeden centimetr. Dále se mluví i o změně hliníkového šasi, horní strana by se totiž měla stát průhlednou. Jelikož je vzhled Macu Mini už od roku 2005 pořád vesměs stejný, tak redesign rozhodně přijde vhod a naláká spoustu lidí k upgradu na nové zařízení.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button