Novinky

Apple chystá iPad Air 6. generace. Na jaké novinky se můžeme těšit?

Je obecně známý faktem, že Apple věnuje vývoji nových produktů poměrně dlouhý čas, takže asi nikoho nepřekvapí, že práce na tabletu iPad Air 6. generace jsou nyní v plném proudu. S tím ovšem vyvstává otázka, co bude umět, respektive jak bude vypadat jeho klíčová výbava.

V prvé řadě je dobré uvést, že současný iPad Air tu je s námi od března minulého roku, kdy dostal čip M1 a vylepšenou čelní kameru s rozlišením 12 Mpx a podporu funkce Center Stage. Nástupce jednoho z nejoblíbenějších tabletů na trhu by měl údajně dorazit ještě letos v říjnu. Z pohledu designu se nic nezmění a iPad Air 6. generace bude vypadat prakticky stejně jako jeho starší sourozenci.

Nejdůležitější změny se opět odehrají pod kapotou, kam by se měl nastěhovat procesor M2. To opět posune hranici výkonu na další úroveň. Toto vylepšení ocení zejména uživatelé, kteří používají tablet jako náhradu počítače, nebo se o to alespoň pokouší. Další vylepšení se dotkne konektivity, respektive iPad Air 6. generace by měl po vzoru iPadu Pro dostat rychlejší Thunderbolt rozhraní. Změnit se má také umístění FaceTime kamery, která se přestěhuje na delší stranu jako u iPadu 10. generace (recenze).

iPad Air 2020
iPad Air | foto: Richard Streit

Nový iPad Air má být dostupný v nových barevných variantách. O jaké odstíny půjde, není v tuto chvíli známo. Poněkud odvážnější spekulace také hovoří o tom, že iPad Air by měl být dostupný ve dvou velikostech – 11 a 13 palců. Osobně mi tato myšlenka přijde velice sympatická, nicméně příliš velké naděje jí nedávám.

A co vy, těšíte se na nový iPad Air? Jak by podle vás měla vypadat jeho výbava a ocenili byste, kdyby Apple uvedl také verzi s 13“ displejem? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button