Novinky

Apple chce skoncovat s mechanickými tlačítky. Další Apple Watch nebudou mít žádné

Bystřejší pozorovatelé si již začali všímat, že Apple se vydal cestou co nejmenšího počtu mechanických součástech. V případě iPhonu to jako první odskákalo domovské tlačítko kombinující čtečku otisků, které u iPhonu X ustoupilo ku prospěchu většího displeje. Majitelé nových MacBooků Pro se naopak museli naučit žít s dotykovým TouchBarem. Dalším produktem, co má přijít o mechanická tlačítka se mají stát chytré hodinky Apple Watch.

Všechny doposud představené hodinky s logem Applu disponují dvojicí tlačítek. Podle zákulisní šuškandy ovšem dají budoucí generace Apple Watch nadobro sbohem mechanickým spínačům a vsadí na vývojově pokročilejší ovládací prvky. V praxi se údajně počítá s tím, že na boku hodinek bude stále otočná korunka, nicméně její stisknutí převezme dotykový senzor. Boční tlačítko pro zobrazení Docku s oblíbenými aplikacemi pak dostane stejnou technologii.

Kterak jsem si cestu k Apple Watch našel: od zatracení k pochopení

Zpětnou vazbu obstará haptická odezva prostřednictvím vibračního motorku Taptic Engine. V posledních iPhonech a MacBoocích se tato technologie osvědčila. Neexistuje tak vážnější důvod, proč se bát horší uživatelské zkušenosti. Apple odstraněním mechanických tlačítek získá více prostoru pro akumulátor a zároveň si tím usnadní řešení hydroizolace. Opomenout nelze ani fakt, že pohyblivé součástky obecně patří mezi nejporuchovější segmenty veškeré spotřební elektroniky.

Kterak jsem si cestu k Apple Watch našel: od zatracení k pochopení

Trend ve zbavování tlačítek není doménou pouze Applu. Stejnou myšlenku razí i ostatní výrobci, kteří si velmi dobře uvědomují, že s nižším počtem mechanických součástek zvýší celkovou spolehlivost. Je ovšem otázkou, kam až jsou ochotni zajít a zda tím neutrpí ergonomie ovládání.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button