Novinky

Apple chce integrovat Face ID také do počítačů a pracuje na externí klávesnici s Touch Barem

Zatímco většina výrobců se stále spoléhá na čtečky otisků, Apple se rozhodl pro technologii 3D skenování obličeje. Face ID se poprvé objevilo u iPhonu X (recenze) a cestu si našlo také do poslední generace tabletu iPad Pro. Podle dosavadních informací to však vypadá, že stejný typ zabezpečení se brzy objeví také u jablečných počítačů.

Nahrává tomu několik patentových přihlášek, v nichž Apple popisuje počítače s integrovanou kamerou. Ta má být schopna rozpoznat, zda se v záběru nachází lidská tvář a podle toho následně reagovat. Zajímavá je především informace, že počítač může kameru používat v režimu spánku. Pokud by se v jejím dosahu objevil obličej, Mac by přešel k režimu rozpoznávání. Pokud by nalezl shodu, systém by vyslal pokyn k probuzení a odemknutí počítače. Teoreticky se tak může jednat o budoucí součást režimu Power Nap, v němž je Mac schopný provádět určité činnosti na pozadí při minimu spotřebovávané energie.

Další patent na tuto technologii v podstatě navazuje, byť upravuje její princip. V tomto případě Apple počítá se skenerem sítnice oka a nikoli 3D mapy obličeje, jako to dělá Face ID. Část odborné komunity se však domnívá, že kalifornský výrobce si tímto krokem pouze pokrývá různé možnosti využití.

Neméně zajímavý je také patent, kde se objevuje externí klávesnice. Na tom by nebylo až tak nic zajímavého, kdyby nedisponovala dotykovou lištou. Je velice pravděpodobné, že se jedná o další generaci Magic Keyboard s Touch Barem. Dotyková lišta je součástí MacBooku Pro (recenze), kde nabízí rychlý přístup a zkratky k nejrůznějším funkcí aktivních aplikací.

Ačkoli se stále bavíme o patentech, u nichž není nikdy jistá transformace v reálný produkt, zde je situace malinko odlišná. Apple je totiž známý tím, že rád sjednocuje vlastnosti produktů z dané kategorie. A jelikož MacBook Pro již Touch Bar má, dává smysl, aby se v jisté formě objevil také u iMacu, respektive jeho klávesnice.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button