Novinky

Zaměstnanci v Apple Campus 2 dostanou speciálně navržené stoly od holandské společnosti

Apple Campus 2 byl od základů navržen tak, aby splňoval všechny náročné specifikace společnosti. Stejná pozornost byla věnována vnitřku budovy a vybavení. Královsky dimenzované interiéry si zaslouží neméně zajímavý nábytek, který má zpříjemnit pracovní dobu všem zaměstnancům. Otevřené kanceláře budou vybaveny 500 stoly “Pod-Island“ od holandské společnosti Arco.

OCJH789_APPLE-ArcoKaždý Pod Island měří na délku 5,5 metru, široký je 1,2 metru a váží téměř 300 kilogramů. Pracovní deska je vyrobena z bílého dubu, jehož dřevo pochází z německých lesů. Aby bylo docíleno kontinuálního efektu bez viditelných švů, dodavatel musel použít řadu inovativních technologií. Původní plán nábytkářů počítal s deskou složenou ze tří částí, nicméně posedlost Jonyho Iva čistým designem tyto myšlenky okamžitě zatrhla.

OCJH789_APPLE-ArcoZástupce společnosti Arco se nechal slyšet, že Apple je donutil doslova posunout hranice řemesla. Zakázka měla také přímý dopad na dodavatele, logistiku a výběr správných materiálů. Stoly jsou navrženy na podporu náhodného prolínání mezi zaměstnanci, což má mít blahý vliv na kreativní myšlení a povzbuzení k lepším výkonům.

OCJH789_APPLE-ArcoKaždý ze stolů Pod Island vyjde na 2197 Eur (zhruba 60 000 Kč)

Složitost instalace stolů do Apple Campus 2 podtrhuje nutná přítomnost jeřábu. Celý komplex má být dostavěn koncem roku 2016, přičemž první zaměstnanci se nastěhují v prvních měsících následujícího roku.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button