Novinky

Apple a spol. mají moc velký vliv, uváděli v průzkumu zaměstnanci amerických technologický firem

Technologičtí giganti jako je Apple, Amazon, Facebook nebo Google jsou vysněným zaměstnavatelem mnoha programátorů. A nejen nich. Mít ve svém životopise jednu z těchto společností je totiž úspěch, ze kterého zaměstnanci obvykle těží ještě dlouhá léta poté. Všechno ale nemusí být tak růžové. Ti sami lidé, kteří si mnohdy přejí, aby jim velké technologické společnosti platily každý měsíc účty, totiž mají za to, že tyto společnost mají až příliš velký vliv. 

Zdroj: Apple

 

Vyplynulo ze z průzkumů, které se zúčastnilo 1500 zaměstnanců amerických technologický firem. 77 procent dotázaných uvedlo, že Apple, Amazon, Facebook a Google mají příliš velký vliv. Naopak pouze 8 procent z nich s tímto tvrzením nesouhlasilo. Je dosti možné, že část dotázaných je dokonce zaměstnancem jedné z těchto firem. 40 procent respondentů v průzkumu, který pro časopis Politico provedla agentura Protocol totiž uvedlo, že pracují ve firmě s obratem vyšším než 500 milionů dolarů a s více než tisíci zaměstnanci. 

Apple vypustil vtipnou reklamu vyzdvihující odolnost iPhonu 12

Necelá polovina, konkrétně 40 procent dotázaných dokonce uvedlo, že technologický průmysl podle nich způsobuje více škody než užitku. Naopak 45 procent s tímto tvrzením nesouhlasilo. Tedy méně než polovina. Ostatní nejsou o svém názoru pevně přesvědčeni. Zároveň ale 40 procent zaměstnanců uvedlo, že velké technologické společnosti by měly být přinuceny k rozdělení na více částí. Vypadá to tedy, že pouze část lidí, kteří tyto společnosti považují za příliš vlivné, by problém řešila razantně. Za zmínku stojí ještě jeden údaj. 68 procent dotázaných totiž uvedlo, že si přejí, aby jejich společnost jeden z gigantů koupil nebo alespoň navázal spolupráci.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button