Novinky

Aplikace Launcher 5 vám umožní vytvářet vlastní widgety v iOS 14

Launcher byla jedna z prvních aplikací, které v iOS 8 podporovaly widgety v sekci „Dnešní den“. Vývojáři, kteří za touto aplikací stojí nezaháleli a přišli s aktualizací widgetů také pro iOS 14. S aplikací Launcher 5 si lze vytvořit vlastní widgety, na kterých můžete mít zástupce aplikací, kontakty, a řadu dalšího. 

Apple nabízí několik widgetů k jejich nativním aplikacím v iOS 14. Většina těchto widgetů je bohužel založena na návrzích, nežli na vašem vlastním nastavení. S aplikací Launcher 5 si můžete vytvořit vlastní widgety se zkratkami, které zrovna potřebujete. Na widgety si lze umístit několik položek, mezi které patří třeba telefonní číslo, vybraný kontakt, nebo váš oblíbený hudební playlist. 

Apple

Aplikace Launcher 5 podporuje zkratky na odkazy, zprávy, FaceTime a email. Přidat si můžete také vaše oblíbené polohy z map, integraci s Apple Music či vlastní příkazy z aplikace Zkratky. Hlavním důvodem, proč Launcher 5 stojí minimálně za vyzkoušení, je široká škála vzhledů těchto widgetů.

Mimo toho, že Launcher 5 přidá zkratky na plochu, dokáže vám také nabídnout vlastní ikony ke každé z těchto položek, a vlastní fotku nebo barvu na pozadí widgetu samotného. Dále máte možnost si nastavit, aby se ikony zkratek měnily samy podle času nebo aktuální polohy.

Apple právě vydal iOS 14 & iPadOS 14: widgety, přepracované hovory, rukopis a další nálož novinek

Launcher 5 si můžete zdarma stáhnout z App Storu. V aplikaci se objevuje i pro verze, za kterou si připlatíte 79 korun. Většinu funkcí ale můžete používat i bez placené verze.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Zdravím, při použití widgetu na ploše se otevře celá aplikace Launcher 5. Nedá se tomu nějak zabránit?
    V sekci dnešní den to je v pořádku.

    1. Zdravím, pokud myslíte to, že když kliknete na nějakou položku ve vlastním widgetu nejdříve to otevře Launcher 5 a potom až aplikaci nebo kontakt, tak tuším, že tomuto nijak předejít nejde, alespoň jsem tedy nenašel cestu jak.

      Přeji hezký den, Matyáš Himmer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button