Novinky

Aplikace Gemini Photos vám pomůže udělat pořádek v galerii a zbaví vás duplicitních či rozmazaných fotek

Zbavte se plevelu v galerii snadno a rychle

Fotoaparát patří jednoznačně mezi nejoblíbenější funkce všech majitelů chytrých telefonů. Tomu ostatně odpovídá také obsah galerie, která může nezřídka čítat klidně i několik tisíc uložených snímků. Pokud zrovna nepatříte mezi puntičkáře, co mají kontrolu nad každou fotkou, dost možná máte ve svém telefonu také hromadu duplicitních fotografií, které pak zbytečně zabírají místo v interní paměti.

Elegantní řešení, jak se vypořádat s hromadou stejných snímků, nabízí mobilní aplikace Gemini. Tato užitečná appka využívá principy strojového učení pro detekci a seskupení duplicitních nebo navzájem si podobných fotografií uložených v paměti iPhonu. Aplikace dokonce zvládá odhalit rozmazané či jinak nepovedené snímky.

Gemini Photos: zatočte s plevelem v galerii

Po prvním zapnutí se Gemini pustí do analýzy vaší knihovny. Jakmile je sken dokončen, v aplikaci uvidíte své fotografie rozdělené do několika skupin. Klíčové jsou především první z nich, kde najdete duplicitní a navzájem podobné fotky. Po rozkliknutí každé kategorie se pak rovnou můžete pustit do čištění galerie.

Před každým smazáním se můžete zároveň přesvědčit, zda automatika vybrala správně, případně můžete vybrat konkrétní snímek, který chcete odstranit a jaký má naopak zůstat uložen. Uživatel tak neztrácí nad ničím kontrolu, což rozhodně považuji za velké plus. V aplikaci si dokonce můžete nastavit připomínku, která vás bude pravidelně upozorňovat na to, že by bylo fajn si udělat pořádek v galerii.

Osobně mě velmi mile překvapilo, jak spolehlivě Gemini pracuje při detekování „nechtěných“ fotografií. Až na výjimky se software vždy trefil do mého vkusu, respektive vybral tu nejostřejší či nejlepší fotku ze série.

Ačkoli se vždy snažím udržovat v galerii pořádek a nemít zde zbytečné fotky navíc, Gemini mi jasně ukázalo, že ve svém snažení nejsem až tak dobrý, jak jsem si původně myslel. Přes veškerou snahu jsem v iPhonu objevil několik set duplicitních, rozmazaných či jinak nepoužitelných fotek. A upřímně si myslím, že většina z vás na tom nebude o moc lépe.

Za jedinou pihu na kráse lze považovat nastavení obchodního modelu. Gemini totiž funguje na bázi předplatného. Měsíční desátek činí 139 Kč, což rozhodně není málo. Lépe pak vychází roční předplatné ve výši 669 korun. Přesto je Gemini rozhodně tou aplikací, kterou by si měl každý vyzkoušet. Jde totiž o velmi užitečný nástroj, který pomůže udělat pořádek v galerii a snadno vás zbaví duplicitních fotek.

Máte vlastní tip na podobně užitečnou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button