Novinky

Analytik Bloombergu: Apple pracuje na levnějším externím monitoru. Možná jej představí už letos

Možná si ještě vzpomenete na pozdvižení, které v létě roku 2019 vyvolalo představení externího monitoru Pro Display XDR z dílny Applu. Vášně tehdy vzbudil především stojan k monitoru s cenovkou tisíc dolarů. Od počátku však šlo o stroj mimořádných parametrů určený pro profesionály, kteří s podobnými částkami musejí počítat i u ostatních výrobců. Podle informací v newsletteru analytika Bloombergu Marka Gurmana to ale vypadá, že značka letos potěší i zájemce o trochu skromnější externí monitor.

Foto: Unsplash (autor: Jay Wennington)

Podle Gurmana Apple v letošním roce chystá představení dalšího monitoru, který bude startovat zhruba na poloviční ceně. Nepůjde ovšem o plnohodnotného nástupce obrazovky Pro Display XDR. Spíše o rozšíření produktové řady. Novinář z Bloombergu zároveň doufá letošní v představení novinky. To naznačuje, že premiéra nemusí proběhnout v roce 2022, ale později. O novém monitoru Mark Gurman nemluví poprvé. Zmiňoval se o něm už před měsícem. Tehdy spekulovat nad tím, že nižší výrobní náklady by Applu mohly dovolit vyrobit monitor, který s poloviční cenou nabídne parametry skoro na úrovni monitoru Pro Display XDR.

iPhone 14 s průstřelem, nový MacBook Air a odstřižení od Intelu. Jak bude vypadat rok 2022 v podání Applu?

O nových samostatných monitorech od kalifornské značky se mluví už delší dobu. V prosinci se například spekulovalo o tom, že Apple začal vyvíjet nové monitory s úhlopříčkou 24 a 27 palců. Magazín 9to5mac také před časem informoval o tom, že Apple kromě levnějších obrazovek pro méně náročné uživatele pracuje také na nástupci monitoru Pro Display XDR, který pravděpodobně dostane nové čipy z dílny Applu.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button