Novinky

iPhone 14 s průstřelem, nový MacBook Air a odstřižení od Intelu. Jak bude vypadat rok 2022 v podání Applu?

Rok 2022 má být z pohledu Applu velmi plodným, respektive máme od něho očekávat hned několik výrazných novinek. V čele bude tradičně stát iPhone 14, který se má zbavit dnes již ikonického výřezu v horní části displeje. Podle dosavadních úniků se Apple rozhodne jít v podobných stopách jako Samsung a vsadí na zobrazovač s takzvaným průstřelem.

Kruhový výřez v displeji poslouží jako místo, kde se usídlí čelní FaceTime kamerka. Mnohem zajímavější ovšem bude způsob, jakým se inženýři vypořádají se zbylými senzory pro správné fungování Face ID. Miniaturní projektor a další snímače se mají údajně nastěhovat pod displej, což si upřímně nedokážu moc dobře představit. Osobně dávám větší naději řešení, které bude využívat pokročilejší miniaturizace, která dovolí celý výřez opět o něco zmenšit.

Nový MacBook Air a bestiální Mac Pro

Letos by měli zpozornět také všichni, kteří si plánují pořídit nový Mac. Pokud budeme vycházet z dostupných zdrojů, tak to bude právě rok 2022, který s sebou přinese zbrusu nový MacBook Air. Chystanou novinku má pohánět čipset M2, který nabídne osmijádrový procesor a až desetijádrové GPU. Výkonově má být čipset M2 o něco rychlejší než M1 a pravděpodobně poslouží jako základ pro další iterace plánovaných čipsetů.

Foto: Unsplash (autor: Brandon Romanchuk)

Řada zdrojů se také shoduje na tom, že Apple letos uvede nový Mac Pro. V jeho případě se máme těšit na 40jádrový procesor a 128jádrové GPU. Rok 2022 by měl zároveň představovat dokončení přechodu na vlastní procesory a tím pádem kompletní odstřižení od Intelu.

Nejočekávanějším produktem letoška má být náhlavní AR/VR souprava, kolem které se objevuje čím dál více spekulací. K představení má dojít na vývojářské konferenci WWDC 2022, přičemž zahájení prodeje se pravděpodobně uskuteční o něco později. V plánu má být také premiéra nového iMacu s 27“ displejem, Macu mini, další generace iPhonu SE a iPadu Pro s podporou bezdrátového nabíjení.

Zdroj: Unsplash (autor: James Yarema)

Pokud se letos skutečně dočkáme všech výše uvedených novinek, máme se rozhodně na co těšit. Přestože jde o neoficiální informace, většinou pochází od relativně spolehlivých zdrojů, které se v minulosti ukázaly jako věrohodné a lze jim tedy věřit.

Jakou novinkou by vám Apple udělal největší radost? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button