Novinky

Designér si přišel na více než 3 miliony korun prodejem unikátních ikon pro iPhone

Příchod iOS 14 přinesl řadu novinek. Dočkali jsme se hlavně widgetů, ale nechyběli ani prvky ze strany naší bezpečnosti. Uživatelé však dostali ještě jednu méně známou novinku. Trochu klikatější cestou je totiž možné změnit ikony všech aplikací.

Toho se rozhodl využít americký designér vystupující pod přezdívkou Traf. Tento designér začal vyrábět ikony pro populární aplikace v unikátním stylu. Z prodeje těchto ikon si za týden přišel na vskutku slušnou částku, konkrétně 140 tisíc dolarů (cca 3 miliony korun). Ikony měly výborné ohlasy a koupilo si je přes 5 000 uživatelů.

Traf nejdříve ukázal snímek pár svých ikon na Twitteru, kde stále více uživatelů žádalo o jejich zveřejnění. Traf své fanoušky poslechl a ikony se rozhodl prodávat. Jedna sada ikon vyjde na nějakých 700 korun, což není úplně mále. Ale i přesto si je zakoupily tisíce uživatelů z celého světa. Prodeji značně pomohla zmínka o těchto sadách ve videu známého YouTubera Marques Brownlee, který má více než 12 milionů odběratelů. 

Zdroj: icons.tr.af

Traf vyrobil tyto ikony ve správný čas a to bez pomyšlení na výdělek, což to je podle něj ta nejdůležitější věc. Úspěch přišel doslova přes noc – Traf dal ikony na prodej večer a ráno se probudil s tím, že při spánku vydělal pár tisíc dolarů.

Ikonami lze rozhodně zpestřit vaší domácí obrazovku, a tak si zpříjemnit uživatelský zážitek. S nákupem balíčku ikon budete mít i doživotní aktualizace, ve kterých vždy přibude nová barevná kombinace, nebo další ikony. Všechny nabízené sady ikon si můžete prohlédnout na této adrese.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button