Novinky

Američan se propadl pod led. Nepodlehl panice a skrze Apple Watch si zavolal pomoc

Apple Watch většina z nás zná jako stylovou a zároveň i technologicky zajímavou vychytávku, kterou na svém zápěstí nosí stále více lidí. Čas od času ale svět obletí zpráva o tom, že Apple Watch jsou také užitečné a někdy dokonce i zachraňují životy. To se teď stalo v americkém státě New Hampshire. Muž jméněm William Rogers zde jako nesčetněkrát předtím bruslil na zamrzlé řece. Bruslení dokonce někdy učil ostatní. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Nejspíš to vypadalo jako další den strávený s bruslemi na nohou. Kdyby se ovšem led pod nohami Williama neprobořil. Muž si vzpomíná na příšerný pocit bezmoci, když se na několik minut ocitl v ledové vodě. Celá událost by nejspíše dopadla tragicky. V podobných případech je šance na záchranu bez cizí pomoci opravdu malá. Rogers nebyl schopen dosáhnout na telefon. Vzpomněl si ale, že má na zápěstí Apple Watch. Skrze zařízení na ruce se po podařilo vytočit tísňovou linku. 

Jak vytěžit co nejvíce z Magic Keyboard pro iPad. Tipy, triky a užitečné zkratky, které musíte znát

Rogers už začal pociťovat podchlazení. Operátorům na tísňové lince duchapřítomně řekl, že to nevydrží déle než 10 minut. Hasiči u něj ovšem byli už po pěti minutách. Podle hasičů muži zachránila život jeho vlastní rozvážnost. Nepropadl totiž panice a dokázal jednat. Zároveň ale dodali, že vydat se na řeku v tomto období, kdy řeky už rozmrzají, se rovná hazardu. Apple Watch v sobě mají funkci, která záchranu zavolá automaticky poté, co hodinky detekují pád. Je ale možné, že hodinky buďto zřícení pod led nevyhodnotily jako pád anebo si Rogers funkci vypnul.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button