Novinky

Aktualizace iOS 16.1 přinese na iPhone 14 Pro kontroverzní novinku

Dynamic Island představuje signifikantní součást nového iPhone 14 Pro (recenze). Může za to především způsob, jakým Apple k tomuto prvku přistoupil a jak jej prezentuje navenek. Zatímco ostatní výrobci se snaží otvory v displeji dělat co nejmenší nebo je všemožně maskují, Apple zvolil opačnou cestu. Z „průstřelu“ v horní části displeje udělal součást uživatelského rozhraní. V jistém ohledu jej lze označit jako widgetové centrum, které umí zobrazit nejrůznější informace, případně funguje jako zkratka do spuštěných aplikací. V chystané aktualizaci iOS 16.1 má navíc dojít k další úpravě designu, který Dynamic Island ještě více zvýrazní.

Při použití tmavé tapety nebo po aktivaci Tmavého režimu se kolem Dynamic Island objeví linka zvýrazňující jeho okraje. Šedý rámeček se však nebude zobrazovat na světlejších tapetách, kde je obrys už sám o sobě jasně zřetelný.

Rámeček bude aktivní také v momentech, kdy spustíte aplikace zobrazující svůj obsah v Dynamic Island. Již v iOS 16.0.2 je rámeček slabě vidět, ovšem v beta verzi iOS 16.1 je mnohem zřetelnější. Zatím není jasné, proč se Apple rozhodl pro tuto změnu, ale pravděpodobně bude souviset s dalšími vylepšeními, které se pro Dynamic Island chystají.

zdroj: macrumors

Pro uživatele, kteří používají tmavě pozadí, aby Dynamic Island co nejlépe splynul, to není příliš dobrá zpráva. V aktuálně testované beta verzi iOS 16.1 chybí jakékoli nastavení ovlivňující viditelnost rámečku, takže se dá očekávat, že chystaná změna se bude muset potýkat s vlnou kritiky.

Co říkáte na chystanou novinku, která ještě více zvýrazní Dynamic Island? Přijde vám to jako dobrý nápad, nebo byste raději, aby Apple zůstal u stávajícího řešení? Dejte nám vědě v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button