Novinky

Akcionáři Applu si pojistili Tima Cooka na dalších 5 let. Přislíbili mu pořádný balík akcií

Tim Cook patří mezi manažerskou elitu. Když před téměř jedním desetiletím přebíral vedení Applu, nastavil společnosti, jež byla do té doby vedena podivínem Stevem Jobsem, mnohem pragmatičtější směr. Také proto si dnes můžeme vybírat z několika modelů iPhonů, iPadů je v nabídce tolik, že se v nich někdy nevyznají ani redaktoři magazínů zasvěcených Applu a značka dokonce prodává i něco jako stylus. To vše nás občas vede ke zvolání, že toto by Steve Jobs nikdy nedopustil a nebo že se musí otáčet v hrobě. 

Realita je ale taková, že Apple se v posledním desetiletí stal nesmírně úspěšnou společností, kterou jen tak něco neskolí. Firma naopak stále raketově roste. V roce 2018 její hodnota překonala magickou metu jednoho bilionu dolarů. Dnes je valuace kalifornské společnosti dvojnásobná. Současný Apple je směsí někdy až mýtické aury, kterou po sobě zanechal Jobs a pragmatického řízení současného šéfa Tima Cooka. A právě svého může číslo jedna si chtějí akcionáři firmy pojistit minimálně na dalších 5 let. 

Žádná hrstka rýže. Dělníci z Foxconnu prozradili, kolik berou za výrobu iPhonu 12

Proto bylo Cookovi přislíbeno více než 300 tisíc akcií společnosti, jejichž dnešního hodnota dosahuje zhruba 38 milionů dolarů. Dostávat je začne v roce 2023. V závislosti na výsledcích společnosti si Cook dále může přivydělat dalších 300 tisíc akcií. Cook v současné době vlastní akcie Applu v hodnotě okolo 100 milionů dolarů. Pokud se tedy následující pětiletka vydaří, může své jmění ještě o dvě třetiny navýšit. Je tedy zřejmé, že akcionáři Applu stojí o to, aby Tim Cook v čele společnosti setrval. 

Zdroj
BI

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button