Novinky

AirPower, iPad mini 5 a další. Produkty, které jsme očekávali, ale Apple je v roce 2018 nepředstavil

Rok 2018 dospěl ke svému konci. Během uplynulých 12 měsíců Apple představil slušnou paletu výrobků. Vedle tradičního a očekávaného omlazení iPhonů přišel i zcela nový model XR. Ukázaly se také Apple Watch Series 4, které se podle reakcí recenzentů a majitelů skutečně vydařily. To však ze strany Applu nebylo všechno. Jen několik týdnů poté totiž společnost uspořádala další konferenci, která se nesla ve znamení počítačů a tabletů. Světlo světa spatřila nová generace oblíbeného laptopu MacBook Air, stejně jako kompletně přepracované iPady Pro. Ačkoliv nelze říct, že by uplynulý rok by na novinky od jablečné společnosti skoupý, ani zdaleka Apple nepředstavil vše, co jeho fanoušci po celém světě očekávali. Zde je přehled toho nejzásadnějšího, co se v končícím roce neukázalo.

App Store vydělal tento rok vývojářům 163 milionů dolarů. Google Play je na tom o poznání hůř

iMac

Stolní počítač iMac Pro je od svého představení v prosinci 2017 stále mašinou s nekompromisním výkonem. Počítač, který v nabídce Applu stojí o třídu níž, iMac 5k, naposledy prošel upgradem jen několik měsíců předtím. Přesto se však mluvilo o tom, že rok a půl už je pro iMac přece jen dost dlouhá doba a tak se tento přístroj dočká v říjnu 2018 vylepšení. Důvěryhodný analytik Ming-Chi Kuo v této souvislosti hovořil o tom, že iMac 5k dostane ještě lepší displej. Nyní už všichni víme, že se tak nestalo. Okolností však nasvědčují tomu, že vylepšení se iMac 5k dozná v první půli příštího roku. 

Otazník visí také nad tím, zda Apple v příštím roce do své nabídky vrátí vlastní externí monitor. Ten původní totiž odpískal v roce 2016 a začal své uživatele vyzývat k tomu, aby začali využívat řešení jiných výrobců. V dubnu roku 2017 však představitelé společnosti prozradili, že pracují na novém monitoru, který by měl být doplňkem rovněž chystaného modulárního počítače Mac Pro. Ten by se měl objevit v příštím roce. Experti se shodují na tom, že pokud se tento počítač skutečně představí, téměř jistě začne Apple prodávat také vlastní externí displej. 

MacBook

Uplynulý rok byl prvním od představení MacBooku v roce 2015, kdy se tento unikátní počítač bez aktivního větrání nedočkal upgradu. Díky představení zásadně vylepšeného MacBooku Air však došlo k absurdní situaci. MacBook Air je totiž v mnohém lepší a levnější. Díky tomu je v podstatě jisté, že určitých novinek se dočká i 12” MacBook. Jinak bude Apple jeho pozici ve své nabídce obhajovat jen s obtížemi. 

iPad

Někdy do až vypadá, že Apple na svůj nejmenší tablet zapomněl. iPad mini 4 je totiž v nabídce už od roku 2015. Elektronika však stárne rychlostí blesku. Proto se v podstatě každý rok mluví o tom, že v rámci premiéry nových tabletů se ukáže také nová generace řady mini. Jenže to se nestalo ani letos. Dočkáme se tedy iPadu mini 5 v roce 2019? 

AirPods

V únoru analytik Ming-Chi Kuo vydal zprávu, podle které Apple pracuje na sluchátkách, které v nabídce doplní špuntové AirPods. Mělo se jednat o klasická sluchátka přes hlavu. Podobně jako miniaturní AirPods měly také dostat čip W2, který usnadňuje připojování. Rok 2018 uplynul a klasická sluchátka Apple během něj nepředstavil. Je tedy možné, že se tak stane v průběhu příštího roku. Stejně tak by se mohla ukázat i druhá generace AirPods. Již zmiňovaný Ming-Chi Kuo si myslí, že v roce 2019 se AirPods 2 skutečně ukáží. Půjde však jen o malé vylepšení. Mluví se například o bezdrátovém nabíjení dokovací stanice pro sluchátka. V roce 2020 se pak oblíbená sluchátka představí ve zcela nového designu. 

AirPower

Bezdrátová nabíječka AirPower je produktem, který vlastně nikdy nikdo neviděl. Přesto se o ní ale poměrně živě debatuje. Apple se o univerzální nabíječce pro celou paletu svých produktů poprvé zmínil při premiéře iPhonu X na podzim 2017. Od té doby však mlčí a AirPower stále není na obzoru. Vypadá to, že Apple při vývoji produktu narazil na problémy, které se mu zatím nepodařilo vyřešil. Všichni přitom víme, že firma z Cupertina nemá kompromisní řešení v oblibě. Vytvořit bezdrátovou podložku pro hodiny Apple Watch, iPhone a AirPods je asi větší oříšek než společnost čekala. Zda se Applu skutečně podaří vývoj AirPower dotáhnout do konce, uvidíme v příštím roce. 

Zdroj
9to5mac
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close