Novinky

Airbnb připravuje něco velkého. Podepsalo spolupráci se studiem Jonyho Iva

Už je to rok, co fanoušky Applu šokovala zpráva o odchodu dlouholetého designéra značky Jony Iva. Tento britský inženýr průmyslového designu stojí za vzhledem všeho, co Apple v uplynulých 25 letech prodával. Za překvapivým odchodem nestály žádné neshody. Ive pouze usoudil, že by se ve svém profesním životě rád posunul dál. Proto založil vlastní studio LoveFrom, které mělo i nadále úzce spolupracovat s Applem. Rukopis designérských děl Jonyho Iva tak z produktů Apple zatím zcela nezmizí. Apple dokonce pro LoveFrom zůstal hlavním klientem. Kromě toho ovšem studio pracuje na dalších zakázkách. 

I další společnosti tak získají možnost podepsat pod své produkty Jony Iva. Jednou z nich je také Airbnb, které oznámilo, že se studiem prominentního designéra uzavřelo několikaletý kontrakt. Jony Ive se tak bude podílet na designu produktů a služeb cestovatelského startupu. Spojení bývalého šéfdesignéra Applu a veleúspěšného startupu není až takovým překvapením. Jony Ive totiž Airbnb obdivoval už v minulosti. Firmu označil za “pozoruhodný startup” a se CEO společnosti Brienam Cheskym už se údajně roky přátelí. 

Zlatý iPhone 12 Pro je méně náchylný na ulpívání otisků než ostatní barevné varianty

Zatím není úplně jasné, co má Airbnb za lubem. Je však zřejmé, že takto věhlasné designové studio by nezaměstnala jen upravením designu aplikace. Airbnb dost možná přemýšlí o uvedení nového produktu na trh. V této souvislosti cestovatelský startup uvedl, že LoveForm sdružuje nesmírně kreativní tým plný umělců, výtvarníků, designérů, autorů, inženýrů a architektů. Bude tedy zajímavé sledovat, s čím Airbnb v následujících letech přijde.

 

Zvláště v aktuální době bezprecedentního cestovatelského útlumu společnosti nezbývá nic jiného, než začít objevovat nové možnosti. Airbnb už několik let kromě ubytování zprostředkovává svým uživatelům také zážitky. Je tedy možné, že dalším krokem bude větší proniknutí do světa kultury. Objevují se také zmínky o tom, že Airbnb možná využije také zápal Jonyho Iva pro architekturu. Svá poslední léta v Applu totiž zasvětil navrhování nového sídla Applu, stejně jako ikonických prodejen Apple Store napříč celým světem. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button