Novinky

Na dotykový MacBook zapomeňte. Podle Applu je přeměna notebooku v iPhone nesmyslná

Apple je, jak známo, poměrně konzervativní společností. I když umí na trh přinést zásadní inovace, které od něj poté převezme konkurence, jsou aspekty, kdy se v Cupertinu tvrdohlavě drží zažitých standardů. Jeden z nich je názorně vidět u přenosných počítačů, které společnost vyvíjí. Zatímco ostatní high-endové modely jsou velmi často vybaveny dotykovou obrazovkou, MacBooky se drží stále stejné koncepce, kdy displej zůstává bezdotykový.

Přesně na toto téma se ostatně není rozpovídal Tim Cook pro australský deník The Sydney Morning Herald. Podle něj nepřichází v úvahu, že by se koncepce iPadů a MacBooků v dohledné době spojila v jedno. “Nevěříme ve slévání jednoho v druhé. Obě zařízení jsou skvělé. A jedním z důvodů, proč jsou obě tak skvělé je fakt, že jsme z obou vytáhli to nejlepší. Pokud byste tyhle dva produkty spojili v jeden, musely by přijít ústupky a kompromisy,” sdělil Tim Cook během rozhovoru s australským reportérem.

Apple představil unikátního robota. Během hodiny rozebere 200 iPhonů do posledního šroubku

Tim Cook tak v podstatě opět potvrdil, co představitelé jeho společnosti prohlašují už delší dobu. Ve spojení tabletu a laptopu Apple zkrátka nevidí smysl a i nadále bude bez ohledu na vývoj u konkurence obě produktové řady držet od sebe. Jediným kompromisem, ke kterému tak Apple svolil zůstává Smart Connector, jímž je k tabletu možno připojit klávesnici. Problematickou vidí Apple potenciální fúzi zejména ze softwarového hlediska. Operační systém macOS totiž zkrátka není koncipován tak, aby mohl být ovládán dotykem.

 Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button