Novinky

Apple představil unikátního robota. Během hodiny rozebere 200 iPhonů do posledního šroubku

Je tomu už dva roky, co Apple představil robota Liam na demontáž starých iPhonů. Ten nyní dostal svého následovníka, který nese dívčí jméno Daisy. V porovnání se starším sourozencem jde o značně pokročilejší verzi. Podle Applu jde vůbec o to nejefektivnější řešení pro zpětné získání materiálu a cenných kovů uložených v iPhonech. Daisy zvládne během jedné hodiny rozmontovat 200 telefonů, což zní opravdu působivě.

Za vznikem Daisy stojí snaha Applu o co možná nejšetrnější postoj vůči životního prostředí. Zároveň jde o součást programu na sběr vysloužilých zařízení, které mohou zákazníci předat na pobočkách kamenných prodejen Apple Store k následné recyklaci. Tiskové oddělení Applu dále prozradilo, že Daisy vychází z modelu Liam. Robot je schopen rozebrat celkem devět modelů iPhonů.

O skutečných schopnostech Daisy se nejlépe přesvědčíte z přiloženého videa, které zachycuje unikátní stroj v akci. Rozložení na prvočinitele probíhá s dokonalou ladností a přesností převyšující švýcarské hodináře.

V Applu neustále pracujeme na inteligentních řešeních zaměřených na problematiku klimatických změn a na ochranu drahocenných zdrojů naší planety,“ uvedla Lisa Jackson, viceprezidentka pro životní prostředí. „Jako uznání ke Dni Země (22. dubna) jsme se rozhodli našim zákazníkům zjednodušit recyklaci starých zařízení prostřednictvím programu Apple GiveBack. Z Daisy jsme doslova nadšeni, protože představuje to, co je možné když se setkají inovace se smyslem pro ochranu životního prostředí.“ 

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button