Novinky

Ztracené Apple Watch přežily v moři několik hodin. Díky neskutečné náhodě se dostaly zpět ke svému majiteli

Vždy, když Apple představuje nový iPhone či Apple Watch, tak padne zmínka i o odolnosti těchto zařízení proti nepříznivým podmínkám. Ačkoliv certifikace proti prachu zůstává několik posledních let pořád stejná, odolnost proti vodě se v případě iPhone dosti zvedla. Apple Watch jsou na tom ještě lépe a od generace Series 2 mají všechny modely voděodolnost až do 50 metrů. Nové Apple Watch Ultra navíc posunuly tuto hranici až na 100 metrů, takže ani potápěči se o své hodinky nemusí při mělčích ponorech bát. Ačkoliv jsou všechny tyto specifikace certifikované, reálnou odolnost ukáží až situace, kdy své zařízení do vody omylem upustíte či vám při plavaní takříkajíc uplave. A přesně takovou zkušenost měl Jefferson Rocha, který své Apple Watch ztratil v moři.

Když jsem si během výletu v Búziosu šel zaplavat, moje Apple Watch se mi nějakým způsobem vyvlékly ze zápěstí a spadly do vody. Ihned jsem se snažil hodinky vylovit, bohužel však neúspěšně.“ Potom, co Jefferson vylezl z vody, vzal do ruky svůj iPhone a snažil se hodinky najít prostřednictvím aplikace Find My. Apple Watch se pomocí GPS zahlásily a ukazovaly svoji polohu, poté se však vybily a Jefferson si myslel, že své hodinky už nikdy neuvidí. Druhý den ale obdržel oznámení z aplikace Find My, že Apple Watch byly opět zapnuty. Aktivoval tedy režim ztraceného zařízení a zadal osobní údaje, aby jej mohl případný nálezce kontaktovat.

Naštěstí ho poté na Instagramu olsovila šestnáctiletá dívka s tím, že hodinky našla. Jednalo se o dceru padesátiletého potápěče, který se stará o korálový park a náhodou tyto ztracené hodinky našel. Následně svoji dceru požádal, aby se postarala o proces vrácení. Díky aplikaci Find My (Najít) se hodinky dostaly zpět ke svému původnímu majiteli.

foto: 9to5mac

Ačkoliv se to může zdát téměř nemožné, tak tyto Apple Watch vydržely několik hodin ve slané vodě, byly vráceny původnímu majiteli a dodnes naprosto bezproblémově fungují. Je tedy vidět, že co se týče voděodolnosti, tak Apple Watch toho vydrží opravdu hodně. I tak je však důležité mít na paměti, že co vydržely tyto hodinky, nemusejí zvládnout ty vaše. Navíc na utopené zařízení se nevztahuje záruka. Je tedy rozhodně na místě své Apple Watch používat rozumně a zbytečně je nevystavovat větším hloubkám, než co doporučuje výrobce.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button