Novinky

Zopakuje úspěch Henryho Forda? Tesla Model Y způsobí výrobní revoluci, tvrdí Elon Musk

Osoba Elona Muska je často vnímána kontroverzně. Zatímco část veřejnosti ho považuje za vizionáře, ostatní v něm vidí upovídaného snílka, co hýří penězi ze státních dotací. Ať už je váš názor jakýkoli, jedna věc mu upřít nelze. Po letech stagnace probudil k životu automobilový svět, který se chová mnohem dynamičtěji než kdykoli předtím. Zavedené automobilky velmi rychle pochopily, že zákazníci si chtějí užívat moderní technologie a zároveň touží experimentovat s novými typy pohonu. Ať se podíváte k jakémukoli výrobci, každý dnes minimálně operuje s konceptem elektromobility.

Svět pomalu a jistě strhávají enviromentální trendy, které nepočítají s fosilními zdroji paliva. Lví podíl na tom nese právě Tesla, která aktuálně nabízí tři modely elektromobilů. V žádném případě však nejde o kompletní portfolio, ve vývoji je totiž Tesla Model Y. Údajně má zapadnou do populární kategorie crossoverů.

Původně se předpokládalo, že debut proběhne během příštího roku, což ovšem Elon Musk nedávno vyvrátil. Stalo se tak při příležitosti při oznámení finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí. Podle Muska se Tesla Model Y objeví až v roce 2020. Výrobu bude zajišťovat zbrusu nová továrna, jejíž lokaci se dozvíme ještě letos.

Výrobu obstarají z velké části roboti

Elon Musk opět nešetřil optimismem na konto chystané novinky prohlásil, že Model Y bude znamenat výrobní revoluci. Z výbavy bude odstraněna klasická baterie, což má výrazně pomoci při zjednodušení vedení kabeláže. Nevídaně má působit také samotná produkce, která bude těžit z masivní automatizace.

Provětrali jsme Tesla Model X 100D. První SUV, co vám dá křídla

Co se týče dalších podrobností, Tesla Model Y nejspíš převezme část komponentů z Modelu 3. Spekuluje se také o tom, že Model Y dostane i stejný podvozek. To mimo jiné odpovídá tomu, že Tesla chce u dalšího elektromobilu srazit náklady na vývoj a výrobu. V podstatě se ani není čemu divit, kapitál Tesly není bezedný, což si vedení společnosti začíná stále častěji uvědomovat.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button