Novinky

Známe kapacitu baterií iPhonu 14 (Pro), téměř všechny modely si polepší

Za necelé tři měsíce se opět odehraje největší svátek všech Apple nadšenců, kteří se dočkají další generace iPhonu. S plynoucím časem se dozvídáme čím dále více informací o tom, jak bude iPhone 14 a iPhone 14 Pro vypadat a jakou nabídne výbavu. Jak už bývá dobrým zvykem, kolotoč spekulací se začíná roztáčet na plné obrátky, což s sebou přináší neutuchající pramen nových úniků.

Díky uživateli vystupujícím na Twitteru pod přezdívkou ShrimpApplePro se nově dozvídáme, jaká bude velikost baterií v chystaných iPhonech 14. Ačkoli musíme jeho příspěvek brát s rezervou, nelze tomuto zdroji upřít fakt, že v minulosti se jeho predikce často ukázaly jako pravdivé.

Příspěvek má kořeny na sociální síti Baidu, kde se poprvé objevilo, že základní iPhone 14 bude vybaven baterií s kapacitou 3 279 mAh, stále aktuální model iPhone 13 má kapacitu 3 227 mAh. Lépe vybavený iPhone 14 Pro má údajně dostat akumulátor s kapacitou 3 200 mAh, což je opět o něco více, než co nabízí iPhone 13 Pro. Opačná situace se pravděpodobně odehraje u iPhone 14 Pro Max, který by mohl mít nečekaně menší kapacitu (4 323 mAh) než iPhone 13 Pro Max (4 352 mAh).

iPhone 14 bude umět také perfektní selfíčka

Jediným modelem, který nelze v tuto chvíli s ničím porovnat, je avizovaný iPhone 14 Max, který by měl dostat akumulátor s kapacitou 4 352 mAh. Kromě kapacity baterií také víme, že iPhone 14 dostane citelně vylepšenou čelní kamerku, u níž by nemělo chybět automatické ostření a fyzicky vyšší rozlišení. Selfie půjde pořizovat skrze objektiv s šesti členy a clonou f/1.9. V případě iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max se očekává implementace displeje, kde typický výřez v horní části displeje nahradí menší otvor. V podstatě půjde o podobné řešení, na které jsou již delší dobu zvyklí majitelé smartphonů s Androidem.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Mozkem všech iPhonů se stane zbrusu nový čipset A16 Bionic. Díky vylepšené výrobní technologii lze očekávat také pokročilejší správu napájení, což by se mohlo společně s většími akumulátory podepsat na výsledcích v oblasti výdrže.

Těšíte se na nové iPhony 14, případně máte už jasno, jaký model pořídíte? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button