Novinky

Značka AKG přichází na český trh s pěticí zbrusu nových bezdrátových sluchátek

Na český trh brzy zamíří nejnovější bezdrátová sluchátka od legendární značky AKG, která od roku 2017 spadá pod křídla Samsungu. Celkem bude na výběr pět zbrusu nových modelů, které se mohou pochlubit studiovou kvalitou zvuku, kvalitním zpracováním a elegantním designem. Díky variabilitě jednotlivých sluchátek si vyberou naprosto všichni, co ocení kvalitní hudební přednes. Sluchátka AKG budou dostupná v široké prodejní síti včetně oficiálního e-shopu a značkových prodejnách Samsung.

AKG N700NC: Prémiová sluchátka s aktivním potlačením hluku

Vrchol letošní modelové řady tvoří sluchátka AKG N700NC, která uspokojí i ty nejnáročnější posluchače. Kromě funkce Noise Cancelling se mohou pochlubit řadou chytrých funkcí a velmi slušnou výdrží. Mezi nejsilnější vychytávky patří:

 • Potlačení hluku Adaptive Noise Cancelling: Funkce adaptivního odhlučnění vnějších ruchů vám dovolí splynutí s přehrávanou hudbou a navodí atmosféru, ve které neexistuje nic než vy a váš prožitek z hudby. Stačí ale jedno stisknutí a rázem máte pod kontrolou vše, co se děje kolem vás.
 • Funkce Ambient Aware a Talk Thru: Pokud jde o kvalitu telefonátu, dokáží sluchátka N700NC odfiltrovat všechen šum a rušivé ozvěny a váš hovor tak bude krystalicky čistý. Zároveň balancují poměr propuštěných vnějších hluků tak, aby vás nerušily, ale abyste se zároveň mohli cítit bezpečně s vědomím, že uslyšíte vše potřebné.
 • Baterie s dlouhou výdrží: Telefonovat nebo poslouchat hudbu můžete se sluchátky N700NC více než 20 hodin v kuse. To už je dost na to, abyste se nemuseli strachovat o úroveň baterie. A pokud baterie přece jen začne docházet, už za 10 minut nabíjení máte dost energie na další hodinu dokonalého poslechu.

Prémiový model sluchátek AKG N700NC je možné ovládat skrze mobilní aplikaci AKG Headphone, která obsahuje například intuitivní ekvalizér a je k dispozici v řadě světových jazyků. Doporučená maloobchodní cena modelu N700NC je 8 999 Kč.

AKG Y500: tyhle sluchátka jen tak nevybijete

Pokud je vám 20 hodin na jedno nabití málo, pak právě pro vás jsou určena sluchátka AKG Y500, které jsou schopné přehrávat hudbu až 33 hodin. Dalšími klíčovými funkcemi jsou:

 • Multi-point propojení: Sluchátka Y500 můžete prostřednictvím Bluetooth spárovat hned se dvěmi zařízeními najednou a jednoduše mezi nimi přepínat.
 • Play & Pause: Aby vám neutekl ani jeden takt, sluchátka Y500 automaticky pozastaví přehrávání ve chvíli, kdy je sundáte z uší – a když je opět nasadíte, koncert v té nejvyšší kvalitě ihned pokračuje.
 • Superrychlé nabíjení: Nejen že mají AKG Y500 extrémní výdrž, další hodinu poslechu získáte už po 5 minutách nabíjení. Plnou kapacitu baterie pak oznámí po dvou a půl hodinách nabíjení.

Doporučená maloobchodní cena modelu Y500 je 3 999 Kč.

AKG N200A: stylová sluchátka pro sportovce

Dalším modelem v nabídce jsou bezdrátová sluchátka AKG N200A, která osloví především sportovně aktivní jedince. Zde se sluší vypíchnout nízká hmotnost pouhých 21 gramů a voděodolná konstrukce splňující standard IPx7. Na jedno nabití vydrží až 8 hodin a disponují funkcemi Ambient Aware a Talk Thru, se kterými neztratíte kontakt s okolím.

Co se týká zpracování sluchátek, jejich spojovací kabel je opleten vysoce kvalitní tkaninou a samotné pecky obsahují magnety, kterými je spojíte, když zrovna neposloucháte. Nekonečné rozmotávání kabelů nehrozí. Doporučená maloobchodní cena modelu N200A je 3 499 Kč.

AKG N200NC: pecky s funkcí Noise Cancelling

Stejně jako nejvyšší model nových bezdrátových sluchátek AKG umějí i pecky N200NC kompletně odfiltrovat vnější hluk pomocí technologie Noise Cancelling. Výdrž na jedno nabití činí až 10 hodin, a po 10minutovém dobití máte dost energie na další hodinu poslechu.

Sluchátka disponují pružným týlním mostem a na každém z konců se nacházejí doplňková tlačítka pro zapnutí sluchátek, pro regulaci hlasitosti a k ovládání hudebního přehrávání. Jedno z tlačítek slouží i k aktivaci funkce Ambient Aware, což umožní hlasitý odposlech zvuků okolo vás namířený přímo do sluchátek. Doporučená malloobchodní cena modelu N200NC je 6 499 Kč.

AKG Y100: cenově dostupná kvalita

Základ letošní modelové řady tvoří bezdrátová sluchátka AKG Y100. Kromě nízké hmotnosti 24 gramů potěší také výdrž až 8 hodin na jedno nabití. Ovládání funkcí je možné prostřednictvím modulu s tlačítky umístěném na spojovacím kabelu.

Ačkoli jde o vůbec nejlevnější model v nabídce AKG, přesto se Y100 mohou pochlubit zajímavými vlastnostmi, které neurazí ani zkušenější posluchače. V době neaktivity můžete k sobě jednotlivá sluchátka magneticky přichytit. Doporučená maloobchodní cena modelu Y100 je 2 599 Kč.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

3 Komentáře

 1. u těch sluchátek s ANC by mne zajímalo třeba srovnání s Sluchátka Sony WH-1000XM3B, cena je podobná, ale co kvalita?

 2. Srovnání by bylo fajn, ale me by víc zajimalo, jak ma AKG vyreseny NC, respektive jak se jeho aktivace podepíše na kvalitě zvuku. Dost sluchátek totiž ztrácí s jeho zapnutim basy a celkově je slyset horší projev

 3. Dobrý den,

  v dohledné době by se nám měla naskytnout možnost otestovat model AKG N700NC. Pokusím se tedy do recenze zahrnout také srovnání s ostatními sluchátky z podobného ranku. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button