Novinky

Přechod na ARM procesory se nebude týkat jen Apple počítačů, svět PC a Windows čeká stejný osud

Bývalý šéf vývoje počítačů Mac, Jean-Louis Gassée, sdělil, že rozhodnutí Applu o přechodu na vlastní ARM procesory, se nevyhne ani producentům počítačů s Windows. „Intel by měl začít vytvářet vlastní ARM procesory pro zařízení s Windows,” sdělil Jean-Louis. 

Gassée odešel z Applu v roce 1990. Zásadně ovlivnil budoucnost počítačů Mac, jako muž, který zamítl plány Applu licencovat operační systém macOS jiným firmám.

Microsoft a další firmy vytvářející počítače Windows zkrátka nebudou schopny jen sedět a sledovat, jak Apple přebírá štafetu s nejvýkonnějšími počítači na trhu. Zpozornět by měl také Microsoft, který bude mít pouze dvě možnosti. Buď zapomenout na Windows s ARM procesory a dívat se na Apple, jak vytváří nejvýkonnější počítače, nebo se pustit do práce, opravit kompatibilitu aplikací a nabídnout konkurenta s ARM procesorem. Je jasné, že si Microsoft vybere druhou cestu, která bohužel bude mít dopad na celý Windows & PC průmysl.  

Co budou dělat firmy jako Dell, HP či Asus, pokud Apple nabídne značně lepší notebooky, stolní počítače a Microsoft bude vylepšovat Windows pro ARM? Za účelem konkurence budou muset tyto firmy následovat všechny ostatní a přejít na ARM architekturu.

Zdroj: unsplash.com

Vzhledem k tomu, že  všechny firmy budou chtít, aby Windows běžely na ARM procesorech, Intelu pravděpodobně nezbude jiná možnost než znovu získat ARM licenci. Svou původní totiž prodal firmě Marvell v roce 2006. A především vynaleznout konkurenční ARM procesor, který se bude moci postavit těm od Applu.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Microsoft a další firmy vytvářející počítače Windows zkrátka nebudou schopny jen sedět a sledovat, jak Apple přebírá štafetu s nejvýkonnějšími počítači na trhu.

    A HaHaHa tak to je vtip desetiletí. Fakt smutné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button