Novinky

Zítra to nebude jen iPhone SE. Apple údajně představí také nabušený Mac mini a externí 7K monitor

Pouze jediný den nás dělí od první letošní keynote společnosti Apple, na které se dočkáme odhalení hned několika novinek. Kromě již několikrát avizované třetí generace iPhone SE a iPadu Air se údajně můžeme těšit také na vylepšený Mac mini a zbrusu nový monitor.

Již nějakou dobu kolují internetem zvěsti, že Apple v poslední době pracoval na vývoji externího monitoru s rozlišením 7K, který má nést označení Studio Display. Práce na tomto produktu údajně skončily před několika měsíci a existuje tedy vysoká šance, že zítra dojde k jeho oficiálnímu odhalení. Kromě jemného zobrazení má novinka disponovat také vlastním čipsetem A13 Bionic, který se poprvé objevil v iPhone 11. 

V tuto chvíli není jasné, jaká bude skutečná úloha procesoru uvnitř monitoru, ale pravděpodobně bude souviset s pokročilým zpracováním obrazu pro dosažení co možná nejlepšího uživatelského zážitku. Co to bude nakonec znamenat v praxi, je předčasné komentovat a nejlepší bude, si počkat na zítřejší keynote.

Pokud jde o avizovaný Mac mini, z několika různých zdrojů víme, že Apple testoval hned několik variant Maců s novým typem čipsetu. Ve všech případech mělo jít o konfiguraci obsahující osmijádrový procesor a desetijádrovou grafiku. Podle některých má jít o čipset M2, který poslouží jako základní kámen pro výkonnější iterace (M2 Pro & M2 Max?). Na toto téma se nechal slyšet také Mark Gurman z agentury Bloomberg, který nevylučuje, že Apple zítra ukáže daleko více nových Maců, které se však začnou prodávat až později v tomto roce.

Jak se těšíte na zítřejší keynote a jaké produkty podle vás Apple ukáže. Existuje také něco, čím by vám Apple udělal největší radost? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button