Novinky

Příští úterý to vypukne, Apple rozeslal pozvánky na jarní keynote. Co můžeme očekávat?

Apple včera v podvečer začal rozesílat oficiální pozvánku na dlouho očekávanou jarní keynote. Opět se bude jednat o čistě virtuální akci, která proběhne 8. března v 19:00 SEČ. Událost nese podtitul “Peek Performance“ a podle dosavadních indicií se zaměří na představení třetí generace iPhone SE, vylepšený iPad Air a nové počítače Mac s procesory Apple Silicon.

Již druhý rokem se Apple rozhodl uspořádat svou jarní tiskovou akci ve virtuálním prostoru bez živého obecenstva. Přenos bude možné sledovat buď na oficiálním webu Applu, v aplikaci na Apple TV či prostřednictvím živého streamu na YouTube.

Co můžeme očekávat?

Co se týče nového hardwaru, již delší dobu se objevují spekulace, že Apple představí v pořadí již třetí generaci modelu iPhone SE. Po designové stránce bude smartphone totožný s předchozí verzí. Změny se opět odehrají pod kapotou, kam se nastěhují aktuální komponenty v čele s procesorem A15 Bionic a podporou 5G. Přestože chystaný iPhone SE 3 nebude tak atraktivní jako iPhone 13 či iPhone 13 Pro, pro mnoho uživatelů může jít o velmi zajímavou volbu. Odborná komunita se totiž domnívá, že Apple to nebude přehánět s cenou, což by mohlo z iPhonu SE učinit prodejní hit.

Zdroj: Apple

Údajně se dočkáme také premiéry nového iPadu Air, který má dostat stejný procesor jako výše zmíněný iPhone SE. Další vylepšení se nejspíše odehraje v rámci čelní kamerky, která se pochlubí rozlišením 12 Mpx, širokoúhlým objektivem a podporou Center Stage.

Hřebem večera se stane nový Mac

Největší očekávání směřují k novým Macům, o kterých se spekuluje posledních několik měsíců. Informace na toto téma se často rozchází, a proto se můžeme pouze domnívat, jaký počítač nám Apple ukáže tentokrát. S nejvyšší pravděpodobností půjde buď o nový základní MacBook Pro či vylepšený Mac mini s čipsety M1 Pro a M1 Max.

MacBook Pro
Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Pár drobností navíc

Kromě hardwaru se očekává představení nové kolekce příslušenství v jarních odstínech. Tomu ostatně nasvědčují nedávno uniklé snímky krytů pro iPhone 13. Na své si přijdou také majitelé Apple Watch, kterým Apple naservíruje nové řemínky ve stejně svěžích barvách.

Na jaké novinky se těšíte nejvíc a čím by vám Apple udělal na jarní keynote radost? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button