AktualityNovinky

Zdrojové kódy iOS 9 prozradily rozlišení chystaného iPadu Pro

Po uvolnění zdrojových kódů nového iOS 9 se začaly objevovat první střípky k chystaným produktům, které se mají objevit ještě v průběhu letošního roku. Po nedávné zprávě (článek), jenž avizovala přepracovanou čelní kameru v další generaci iPhonu 6s tu máme další indicii k novému iPadu Pro. Jednomu z tchajwanských programátorů (Hiraku Wang) se podařilo narazit na část kódu, která se vztahuje k softwarové klávesnici. Ta má vyplňovat plochu o rozloze 1366 x 372 obrazových bodů. Nepříliš komplikovaným výpočtem lze dojít k celkovému rozlišení panelu, které činí 2732 x 2048 pixelů s hustotou 264 ppi.

417773Ilustrační obrázek

Tato hodnota koresponduje s několik měsíců starou zprávou o připravovaném iPadu Pro s úhlopříčkou 12,93 palců. Z dalších míst přichází spekulace o výbavě zahrnující NFC modul, konektor USB-C a technologii Force Touch. Dalším lákadlem se údajně stane Bluetooth stylus, což by mohlo naznačovat zaměření na profesionální uživatele, nebo případně snahu z rozšíření funkčního rádiusu. Předpokládaná premiéra je očekávána v posledním čtvrtletí letošního roku, přičemž start prodeje je údajně naplánován v předvánočním období.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button