AktualityNovinky

iPhone 6s údajně nabídne čelní kameru s bleskem

Není žádným tajemstvím, že čísla prodávají a proto se řada výrobců soustředí na tabulkové hodnoty. Běžný spotřebitel totiž při výběru nového zařízení hledí na počty výpočetních jader a megapixelů v domnění, že čím vyšší hodnota, tím lepší získá produkt. Pochopitelně znalejší část komunity si velmi dobře uvědomuje, že v tomto ohledu se nevyplácí spoléhat na přímou úměru, nýbrž na reálné hodnoty. Poslední tři generace iPhonu se spoléhají na osmimegapixelový snímač, jehož kvality jsou nepopiratelné, nicméně ve srovnání s konkurencí se katalozích může jevit jako méněcenný soupeř. Apple si tento fakt velmi dobře uvědomuje a podle zákulisních informací se v dalším modelu objeví 12Mpx fotoaparát.

ios9hiddencamerafiles

Tyto zvěsti nově posílil vývojář Hamza Sood, který v zdrojových kódech narazil na soubor CAMCaptureCapabilities. Z jeho parametrů lze vyčíst podporu nahrávání videa v 1080p za pomoci čelní kamery. Na dalších řádcích kódu je dokonce uvedena možnost zachycení SlowMotion sekvencí a panoramatických snímků. Zřejmě nejzajímavějším údajem je informace o LED diodě umístěné na čelní straně. Ačkoliv by Apple nebyl prvním výrobcem, který by se k něčemu podobnému uchýlil, této možnosti se nám nechce příliš věřit.

iphone_6_camera

Podle neoficiálních zdrojů se v letošním roce dočkáme největšího pokroku v oblasti fotoaparátu. Nové iPhony mají do vínku dostat technologii RGBW, což má ve výsledku vést k výrazně lepším výsledkům za zhoršených světelných podmínek. Další podrobnosti pochopitelně chybí a proto nám nezbývá nic jiného, než vyčkat na další úniky, které opět poodhalí pomyslný závoj nad chystaným iPhone 6s a iPhone 6s Plus.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button