AppleScriptiTunesTipy a triky

Zautomatizujte import textů skladeb do iTunes

Nedávno jsme si ukázali jak přidat texty písní do skladeb v iTunes. I když jsme celou akci hodně zjednodušili stále musíme ručně přeskakovat na další skladbu po nahrání textu. Widgetu TuneText trvá v průměru asi 7 vteřin než stáhne a vloží text do knihovny iTunes. To není až tak dlouhá doba v porovnání s ručním procesem, ale stále musíme u počítače sedět. S mojí knihovnou bych tedy musel u počítače sedět v kuse skoro 26 dní abych do všech skladeb dostal texty. Jak to tedy zautomatizovat? Ideální by bylo zapnout přehrávání v iTunes a nechat to běžet například přes noc. Bohužel iTunes jako takové možnost přehrávání pouze krátké ukázky skladeb nenabízí. Jak to tedy vyřešit?

Needle Drop v 3.0

Tento doplněk přehraje každou stopu ve vybraném playlistu po zvolené časové období a to je přesně to co potřebujeme. Skript stačí stáhnout a nainstalovat podle pokynů.

Krok první

Z webových stránek Doug’s AppleScripts for iTunes stáhneme skript s názvem Needle Drop v 3.0.

Krok druhý

Postupujeme podle pokynů ve staženém skriptu. Pro ty co nevládnou angličtinou je tu překlad:

  1. Otevřete nové okno Finderu a navigujte se do složky Knihovna (složka knihovna je skrytá, ale dostaneme so do ní velice jednoduše – ve Finderu klikneme na Otevřít a stiskneme klávesu ALT a v menu se položka Knihovna zobrazí)
  2. V adresáři Knihovna vyhledáme adresář iTunes a v něm adresář Scripts (pokud tam adresář Scripts není tak jej vytvoříme)
  3. Nakopírujeme do složky Scripts stažený Needle Drop
  4. Odpojíme připojený disk s AppleScriptem

Krok třetí

Otevřeme iTunes, vytvoříme nový seznam stop a označíme všechny skladby. Klikneme pravým tlačítkem a přidáme do seznamu stop.

Krok čtvrtý

V seznamu stop označíme všechny skladby stiskem CMD a A, z menu skriptů vybereme Needle Drop a nastavíme kolik vteřin chceme z každé skladby přehrát a odkud začít. (v našem případě stačí zadat 10 vteřin pro přehrání a ponechat 0 v políčku odkud začít – samozřejmě je lepší si nejdřív otestovat na několika skladbách jednotlivě jak dlouho se text stahuje a podle toho hodnoty přizpůsobit)

Krok pátý a poslední

Ztlumíme zvuk v iTunes a necháme skript dělat svou práci. Po několika hodinách (v závislosti na velikosti iTunes knihovny) máme hotovo. Texty uložené v iTunes zobrazíme při přehrávání například takto: iTunes – Zobrazení textů písní

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button