iTunesTipy a triky

Přidejte si texty písní do iTunes

Pokud používáte iTunes k přehrávání hudby na vašem Macu určitě byste uvítali jednoduchý nástroj na importování textů písní. Můžete vše dělat ručně, kdy si vyberete píseň, zobrazíte informace, vyhledáte text na internetu a vložíte do informací do záložky Text.

Jednoduché, že? Bohužel pokud vaše knihovna iTunes obsahuje několik stovek nebo tísícovek skladeb je to také po nějaké chvíli pěkně otravné. Jak to tedy zjednodušit? Na internetu je spousta návodů jak to zautomatizovat například pomocí AppleScriptu, ale tomu se věnovat dnes nebudeme. Dnes se podíváme na Dashboard widget, který texty za nás vyhledá a sám do iTunes knihovny doplní.

TuneText

Pamatujete si, kdy jste naposledy otevřeli Dashboard? Ne? No já abych se přiznal tak také ne. Až donedávna, kdy jsem objevil TuneText. TuneText je Dashboard widget zdarma, který najde, stáhne a vloží texty písní k právě přehrávaným skladbám v iTunes.

Pokud jste nikdy nestáhli a nenainstalovali widget pro váš Mac, věřte že je to velice jednoduchý proces. Po stažení a rozbalení widgetu na něj stačí dvakrát poklepat myší a kliknout na Instalovat. Widget se otevře v Dashboardu kde stačí kliknout na ponechat. To je vše.

Nyní stačí jen zapnout iTunes a poslouchat vaši oblíbenou hudbu. Protože TuneText pracuje na pozadí nemusíte se již o nic starat a všechny texty, které aplikace najde budou automaticky vloženy ke skladbám. Pro zobrazení textu písně stačí označit přehrávanou skladbu a stisknout klávesy CMD a I.

Zítra se podíváme na doplněk pro iTunes, který zobrazí text přehrávané skladby ve vlastním okně bez nutnosti zobrazování informací o skladbě.

Zde stáhnete widget TuneText.

[break]

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

4 Komentáře

  1. Tak už skoro celý den toto používám a zatím mi to nenašlo jediný text. Pochopím to u skupin, které nejsou moc známé, jako třeba Lucrezia Borgia, ale že to nenajde ani Kabát, to už je moc. Nebo to celkově ignoruje českou a ruskou muziku?

      1. Potvrzuji, anglické mi to doplnilo zatím všechny, ale z české, ruské a ukrajinské hudby mi to nedoplnilo ani písmenko. Což je škoda, anglické hudby mám tuším 9 alb, zbytek je česká, ruská a ukrajinská hudba. Ale nechám to aktivní, třeba se tam časem dostane i tato hudba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button