Novinky

Zapomeňte na samořiditelná auta. Německá společnost představila bezpilotní létající taxík

Kromě samořiditelných automobilů křižujících silnice bychom se měli začít připravovat také na další autonomní dopravní prostředky, které budou kroužit nad našimi hlavami. Jednou ze společností zabývajících se novou generací létajících taxíků je Volocopter. Německý startup samozřejmě nechybí na právě probíhající akci CES 2018 v Las Vegas, kde prezentuje svůj dron, který se možná již velice brzy stane vůbec prvním létajícím dopravním prostředkem, který začne přepravovat lidské pasažéry.

Historie společnosti sahá do roku 2013, kdy se zakladatelé pustili do vývoje prvních prototypů. Volocopter zaznamenal v posledních čtyřech letech impozantní pokrok, což mimo jiné dokazuje už samotný pohled na aktuální podobu stroje. Dron disponuje celkem osmnácti rotory, kterým dodává energii 36 akumulátorů. Systém využívající dvojice baterií pro každý motor má jednu zásadní výhodu. Pokud dojde k fatálnímu selhání jednoho z akumulátorů, nebude to mít zásadní vliv na stabilitu letu.

Uložená energie vystačí na 30 minut letu, což má být podle zástupců společnosti naprosto dostatečné pro letecké přesuny ve všech současných velkoměstech. Nabíjení se řeší výměnou akumulátorů, která zabere pouze tři až pět minut. Obměna je aktuálně řešena manuálně, nicméně v budoucnu se počítá s plně automatizovaným řešením.

Letové zkoušky s piloty na palubě začnou do dvou let, plně autonomní testy pak o rok později. Pokud se neobjeví výraznější problémy, nejdéle v roce 2023 se odehrají první komerční lety s lidskou posádkou. V podstatě největší otazník visí opět nad legislativou a ochotou klientů svěřit své životy do „rukou“ autonomních systémů.

První dojmy z Tesla Model X 100D: vlk v rouše beránčím

V našem dalším videu se podíváme na zoubek o trochu větší hračce, než je u nás zvykem. Tentokrát jsme si vzali do parády Tesla Model X 100 D, která se pyšní titulem prvního elektrického SUV na světě. Jak na nás tento 2,5 tuny vážící kolos zapůsobil a jaké v nás zanechal dojmy, vám prozradí naše video.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. např.jako že Čína přejde s 1 miliardou lidí na tyle obří drony ? :DD nesmysl největšího kalibru 😀 tohle nemá vůbec budoucnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close