Tipy a trikyZačínáme s Macem

Základy Mac OS X – klávesy a Mission Control

Dnešním příspěvkem uzavíráme miniseriál věnovaný aplikaci Mission Control, ve kterém jsme se naučili něco o této aplikaci, známe její režimy a víme jak ji nastavit. Zbývá už jen odhalit její ovládání pomocí klávesnice.

Jak už víme, běžný režim aplikace Mission Control vyvoláme mimo jiné stisknutím klávesy F3. Co, ale zbylé dva? Stiskem kláves CTRL + F3 aktivujeme režim okna aplikace a zkratkou CMD + F3 zobrazíme plochu.

Dále je také možné zcela odstranit funkce přiřazené klávesám na jablečných klávesnicích, například F1 + F2 nastavení jasu a podobně, a využívat je pro běžné klávesové zkratky, které si můžete snadno vytvořit. V aplikaci Předvolby systému zvolíme nabídku Klávesnice. Následující okno, viz. obrázek, nabízí položku Použít klávesy F1, F2 a další jako standardní funkční klávesy. Zaškrtneme-li tuto položku aktivujete funkce zobrazené na klávesách za současného stisknutí klávesy fn.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button