Tipy a trikyZačínáme s Macem

Základy Mac OS X – Finder

Dnešním příspěvkem otevíráme další miniseriál pro začínající uživatele s Mac OS X. V nové sérii se budeme věnovat aplikaci Finder. Finder je ve své podstatě výchozí aplikací celého systému Mac OS X. Je to první aplikace, která je aktivní po prvním spuštění vašeho nového Maca a stejně tak bude aktivní po každém dalším spuštění. Aplikace je prezentována líbivou ikonou umístěnou jako první zleva v Docku. Klikneme-li na ni a nemáme otevřena žádná jiná okna aplikace Finder, budeme přesměrováni do domovské složky.

Aplikace Finder je aplikací s grafickým uživatelským prostředím, jež slouží uživatelům počítačů Macintosh pro navigaci a práci se systémem souborů, spouštění aplikací a pod. Umožňuje přístup k téměř celému systému, pevným diskům, složkám, souborům či aplikacím. Finder si též poradí s kopírováním, vyhledáváním, přesouváním či odstraněním jakékoli položky ve vašem Macu. Uživatelé Windows v aplikaci Finder jistě poznávají alternativu pro Windows Explorer. Stejně jako WE dokáže Finder zobrazovat jednotlivé položky několika způsoby:

Ikony

Seznam

Cesta

Cover Flow

V okně Finderu můžete též provádět vyhledávání Spotlight a zobrazit jeho výsledky. Více se o aplikaci Finder dozvíte z dalších dílů tohoto miniseriálu.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button