Tipy a trikyZačínáme s Macem

Základy Mac OS X díl jedenáctý – Co jsou aplikace?

Aplikace v Mac OS X jsou programy. Mac OS X se dodává s několika desítkami vestavěných aplikací, které umožňují dělat celou řadu věcí a plnit úkoly. Například můžete vytvářet a upravovat dokumenty, prohlížet internet, odesílat a přijímat e-maily, ukládat a upravovat kalendář, ukládat kontaktní informace a upravit nastavení na vašem počítači Mac. Nové Macy jsou také dodávány s aplikacemi od Apple jako je například Apple iLife.

Ve výchozím nastavení je nová aplikace instalována do složky Aplikace. Nové Macy mají všechen předinstalovaný software umístěn ve složce Aplikace nebo ve složce Utility (podadresář ve složce Aplikace).

Tyto dva adresáře lze nalézt na těchto místech:
/ Macintosh HD / Aplikace
/ Macintosh HD / Aplikace / Utility

V klidu si prohlédněte obsah těchto dvou složek, abyste zjistili co je v nich. Uvědomíte si zásadní rozdíl v obsahu těchto dvou složek. Složka Aplikace obsahuje aplikace, které používáte pro práci nebo zábavu zatímco složka Utility obsahuje různé asistenty, utility a aplikace, které vám umožňují se dostat do pokročilejších funkcí v rámci operačního systému. Můžete spustit aplikaci, nástroj nebo asistenta z obou těchto lokalit pouhým dvojitým kliknutím. Existují i jiné způsoby, jak spuštět aplikace – například pomocí Spotlight, z Docku nebo také pomocí Launchpadu.

V našem seriálu se valné většině aplikací budeme věnovat podrobněji v následujících kapitolách.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button