Tipy a trikyZačínáme s Macem

Základy Mac OS X díl desátý – Jak procházet pevný disk?

Díky rozhraní Aqua máte několik možností jak procházet data na vašem pevném disku. Můžete toho docílit několika jednoduchými klávesovými zkratkami nebo několika kliknutí myší. Pokud upřednostňujete příkazovou řádku, můžete spustit aplikaci Terminál a procházet pevný disk použitím UNIXových příkazů.

Dva nejjednodušší způsoby procházení pevného disku jsou použitím Finderu a Spotlight.

Použitím Finderu

Pro započetí můžete buď otevřít okno Finderu z Docku, z horního menu nebo jednoduše kliknutím na ikonu pevného disku na vaší ploše.

Uvidíte, že okno Finderu je rozdělené na několik částí – levá se nazývá boční panel. Jedním kliknutím vyberete jak položku v bočním panelu tak i jednotlivé soubory a složky v pravém panelu. Jednoduché.

Můžete si nastavit Finder, aby zobrazoval soubory tak jak chcete.

Použitím Spotlight

Spotlight je technologie zabudovaná do Mac OS X, která velice zjednodušuje hledání souborů. Pro spuštění Spotlight stačí stisknout klávesovou zkratku CMD a MEZERNÍK.

Použítím příkazové řádky

Alternativní metoda procházení pevného disku je použitím příkazové řádky. Můžete toho docílit použitím aplikace Terminál. Používání příkazové řádky vyžaduje znalost UNIXových příkazů.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button