NovinkyRecenze

Zajímavé příslušenství pro iOS zařízení

easystoreDnes se podíváme na další příslušenství zapůjčené k testování firmou EasyCo s.r.o. provozovatelem e-shopu Easystore.cz. Jedná se o synchronizační/nabíjecí kabel pro iPhone nebo iPad od firmy MiPow a externí baterii pro dobíjení chytrých telefonů nebo tabletů od stejné firmy. Obě příslušenství jsme měli zapůjčené dost dlouhou dobu na testování a tak se můžeme podívat na výhody nebo nevýhody.

Synchronizační/napájecí kabel MiPow

Určitě si řeknete stejně jako já, že na kabelu toho není moc k testování. Připojíme zařízení k počítači nebo nabíječce a nabíjíme nebo synchronizujeme. Naprosto s vámi souhlasím. Není co testovat. Určitě, ale stojí za zmínku několik zajímavostí, které se tohoto kabelu týkají. Kabel MiPow je velice precizně zpracován, není to kabel za 100,- zakoupený na ebay nebo aukru. Na první pohled určitě zaujme hliníkovými konektory a světelnou signalizací nabíjení. Po připojení iOS zařízení část připojená do zařízení problikne, takže víte, že je nabíječka připojená a v průběhu nabíjení světelná signalizace “dýchá” a tak je na první pohled jasné, kdy se iOS zařízení ještě nabíjí a kdy už je plně nabité. Na výběr je ze třech různých barev a délek kabelu – modré, červené a zelené v délkách 60, 120 nebo 200 cm. Možná se vám bude zdát cena, za kterou se kabel prodává příliš vysoká, ale originální kabel se na stránkách Apple prodává za 453,- Kč, cena kabelu MiPow je i v nejdelší dvoumetrové variantě jen o stokorunu dražší. Kabel se dá použít s těmito zařízeními: iPhone 4S a starší, iPod Touch 4. generace a starší a iPad 3. generace a starší. Kabel se dá samozřejmě také použít s iPhonem 5 při použítí Lightning adaptéru, tak jak jsem jej testoval já. Fungoval naprosto bezproblémově a dýchající signalizaci jsem si oblíbil. Maličké minus vidím v absenci kabelu přímo pro iPhone 5 nebo nejnovější iPad a doufám, že výrobce s takovým kabelem v dohledné době přijde, protože jsem rozhodnutý si jej zakoupit.

Plusy

  • různé délky
  • barevná signalizace dobíjení
  • kvalitní dílenské zpracování

Mínusy

  • žádné

Napájecí/synchronizační kabel zakoupíte zde.   Unknown-3 Unknown-2 Unknown

Externí baterie MiPow Power Tube 5500

Hodně cestujete do míst, kde nemáte možnost připojit svůj chytrý telefon k nabíječce? Není nic otravnějšího než, když čekáte důležitý hovor/email/SMS a baterie vašeho iPhonu vám vypoví službu. Pro tyto a podobné případy je tu externí baterie MiPow Power Tube. Stejně jako výše zmíněný synchronizační kabel tak i tato baterie je velice dobře zpracovaná. Hliníkový obal ukrývá Lithium polymerovou baterii o kapacitě 5500mAh. Pokud vám tato hodnota vůbec nic neříká, tak vězte, že se mi podařilo nabít můj iPhone 5 bez problému dvakrát. Jediné na co je potřeba upozornit, že pokud jste zvyklí nechat připojený na nabíječce přes noc tak s touto baterií na to zapomeňte. Externí baterie bude váš telefon neustále dobíjet a ráno sice budete mít telefon nabitý na 100%, ale baterie bude skoro prázdná. Když telefon nabijete a ihned po nabití odpojíte tak vám externí baterie reálně vydrží na dvě nabití. Baterie MiPow má zajímavě řešený ukazatel nabití/nabíjení. Pokud připojíte baterii přiloženým kabelem k počítači pro nabíjení, bílý proužek barevně zobrazuje stav nabití – červená pod 15%, oranžová 15-40%, zelená 40-70% a modrá nad 70%. Doba potřebná k nabití externí baterie je okolo 7 hodin. Pro dobíjení lze použít i nabíječku, kterou jste dostali se svým iPadem nebo iPhonem. Když si chcete ověřit jaká kapacita v baterii zbývá stačí krátce stisknout tlačítko v horní části. Stejně jako při nabíjení se na moment proužek rozsvítí v barvě odpovídající kapacitě. Zajímavým bonusem je integrovaná led svítilna.

Plusy

  • barevné zobrazení stavu nabití
  • malé rozměry
  • výběr barev
  • zpracování

Mínusy

  • cena

Externí baterii MiPow zakoupíte zde.mipow04 mipow05 mipow03 mipow mipow01 mipow02

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button