Novinky

Zajímá vás, kde se aktuálně nachází Tesla Roadster, který SpaceX vyslala do vesmíru?

Je tomu již více než rok, kdy SpaceX vypustila svou nejsilnější raketu Falcon Heavy. Pro společnost to byl obrovský úspěch, kterým si odfajfkovala další ze svých důležitých cílů.

Vypuštěním Falcon Heavy otevřela SpaceX novou kapitolu svého fungování. Zároveň šlo o další krok směrem k tomu, aby se z lidí stal meziplanetární druh. Pro vesmírný průmysl obecně je nesmírně důležitá popularizace, což otec SpaceX, Elon Musk, rozhodně umí. Při vypouštění nových typů raket se většinou používají balastní zátěže tvořené betonovými bloky. Space X se ovšem rozhodla pro vskutku netradiční přístup a do nákladového prostoru umístila první generace elektromobilu Tesla Roadster s figurínou Starman na sedadle řidiče.

Nejrychlejší automobil v historii

Pokud by vás navíc zajímalo, co se aktuálně děje s nejslavnějším elektromobilem, odpověď najdete na webu WherIsRoadster, který sleduje jeho cestu vesmírem. Tesla Roadster se v současné době nachází ve vzdálenosti přibližně 336 milionů kilometrů od Země a 363 milionů kilometrů od Marsu. Jeho aktuální rychlost je zhruba 8300 Km/h, což z Tesly dělá teoreticky nejrychleji pohybující se automobil.

Pokud jde o celkově zdolanou vzdálenost, tak od svého vypuštění Tesla Roadster urazil 761 milionů kilometrů. Za dalších 557 dnů dorazí na oběžnou dráhu Slunce, kde ovšem pouť rozhodně neskončí. Podle dosavadních výpočtů bude putovat v naší sluneční soustavě, dokud její dráhu nezkříží některá z planet. Vědci spočítali, že Roadster by mohl za několik milionů let dopadnout na Venuši nebo Zemi. S ohledem na časový horizont to ovšem vypadá, že o skutečném zakončení této reklamní mise se už nikdo z nás bohužel nedozví.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button