Tipy a triky

Jak zadarmo nahrát obrazovku iPhonu nebo iPadu?

Možná že to znáte. Čas od času vás kamarád, známý nebo blízký příbuzný požádá o radu ohledně svého iPhonu nebo iPadu. I když je systém iOS z mého pohledu intuitivní, dokážu pochopit uživatele, kteří zkrátka ani nemají odvahu se prokousávat nastavením a hledat potřebné položky. Od vás, jakožto místního guru se pak očekává stručný a jasný návod, který dokáže dotyčnému pomoci. A jelikož jeden obrázek vydá za tisíc slov, video návod musí pochopit i vaše prababička. Nebo v to budeme alespoň doufat. Na následujících řádcích si ukážeme, jak nahrávat obrazovku všech zařízení se systémem iOS.

macOS a QuickTime Player

Nahrávání obrazovky iPhonu, iPadu nebo iPodu na macOS nativně podporuje QuickTime Player. Stačí tak připojit dané zařízení pomocí Lightning kabelu, otevřít přehrávač QuickTime Player (Launchpad > složka Jiné). Po zapnutí aplikace vyberte vlevo nahoře obrazovky: Soubor > Nový filmový záznam. Nyní se spustí pohled z přední kamery vašeho notebooku. Teď však nechceme nahrávat sebe, nýbrž displej iPhonu. Klikněte na šipku, která se zobrazuje u nahrávacího panelu a vyberte jako zdroj obrazu vyberete své zařízení. Pokud jste vše udělali podle návodu, na monitoru vašeho jablečného přístroje uvidíte aktuálně snímanou obrazovku iPhonu (iPadu, iPodu). Pro nahrávání klikněte na červené kolečko (známé jako REC) a následně vytvořené video si můžete kdekoliv uložit.

macOS

Windows a Apowersoft Phone Manager

Uživatelé Windows mohou využít stejnojmenný program (QuickTime Player), který je zde však pro tyto účely placený. Nemusíte však zoufat. Hong-Kongská společnost Apowersoft vytvořila aplikaci s názvem Apowersoft Phone Manager. Jak už název napovídá, jde o správce telefonu, ve kterém si můžete zálohovat vše, co se nachází ve vašem zařízení. Další vychytávkou je právě nahrávání obrazovky přes zrcadlení AirPlay. To znamená, že v tomto případě není nutný žádný kabel pro připojení. Návod je jednoduchý. Otevřete Apowersoft Phone Manager. Klikněte na záložku Sada Nástrojů a vyberte položku iOS Recorder. Nyní odemkněte váš iPhone, ze spodního okraje obrazovky vysuňte ovládací centrum a vyberte Zrcadlení AirPlay. Pokud vše funguje, jak má, uvidíte ikonku Apple TV s názvem Apowersoft, klikněte na ni. Na monitoru vašeho PC by se mělo objevit okno a v něm právě snímaná obrazovka iPhonu. Vlevo nahoře můžete spustit nahrávání nebo pořídit snímek obrazovky. Možnosti jsou téměř neomezené, a navíc je vše zdarma.

windows

Z mého pohledu tak jde o nejlepší možná řešení, jak nahrávat návody nebo cokoliv jiného z displeje telefonu bezplatně. Pro nahrávání nebo streamování iPhonu nebo iPadu lze použít samozřejmě i Aplikace z App Storu. Většina z nich se tam však dlouho nezdrží nebo jsou placené.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button