Novinky

Z Vision Pro se stává cenná pomůcka na operačních sálech. Dalšímu lékaři pomohl při artroskopii ramena

Od uvedení Apple Vision Pro na trh se objevilo hned několik případů, kdy lékaři použili náhlavní soupravu při operacích nejrůznějšího charakteru. Nedávno se internetem prohnala zpráva o dalším chirurgovi, který použil Vision Pro během operace pacienta s natrženou rotátorovou manžetou. 

Konkrétně šlo o artroskopický zákrok ramene, který provedl lékař Bruno Gobbato v nemocnici Jaraguá v Brazílii. Gobbato se následně podělil o své zkušenosti s náhlavní soupravou, která mu pomáhala při operaci ramenního kloubu. Při atroskopii ramene se používá miniaturní kamera, díky níž chirurg vidí na obrazovce do kloubních útrob. Při použití Vision Pro si Gobatto pochvaloval, že obraz měl velikost filmového plátna a navíc vše mohl sledovat ve vysokém rozlišení. Zároveň mohl sledovat 3D modely v reálném čase a současně měl perfektní přehled při vykovávání samotného zákroku.

Lékaři z celého světa si Vision Pro rychle oblíbili

Chirurg dále vyzdvihoval vysoký dynamický rozsah kamer, kterými je headset vybaven. Díky tomu je používání Vision Pro na operačním sále naprosto komfortní záležitostí, jelikož si dokáže spolehlivě poradit se silným osvětlením. Bruno Gobbato na svém YouTube sdílel video, ve kterém ukazuje, jak může během operace s Vision Pro sledovat současně poznámky, rentgenové snímky a obraz z kamery. Stejný lékař má přitom s podobným typem příslušenství bohaté zkušenosti, jelikož v minulosti používal při operaci brýle Microsoft HoloLens.

Společnost Apple minulý měsíc popsala, jak může být náhlavní souprava Vision Pro nápomocna při roboticky asistovaných operací kolen a kyčlí. S tím přímo souvisí také nová aplikace myMako od společnosti Stryker, která lékařům umožňuje prohlížet nejrůznější vizualizace, operační plány a další užitečné informace v průběhu operace.

Aktuálně to vypadá, že Vision Pro se pomalu a jistě začíná etablovat ve zdravotnickém prostředí. Prakticky všichni chirurgové, kteří Vision Pro použili, se shodují na tom, že jde doslova o game-changer, který zásadně mění styl jejich práce. 

Zdroj
macmagazine

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button