Novinky

Z toho vám spadne brada! Apple prozradil, jak probíhalo natáčení keynote na iPhone 15 Pro

  • Apple natočil celou keynote na iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max
  • Štáb použil kromě iPhonů obrovské množství profesionální techniky
  • Natáčení vedl světově uznávaný režisér

Když pominu samotné představení MacBooku Pro s novými čipy M3 (Pro & Max), tak jednou z nejpůsobivějších věcí na celé události je skutečnost, že byla kompletně natočena na iPhone 15 Pro Max. Jako tvůrce videí mě tato informace doslova zaskočila, jelikož když se podíváte na celou keynote, pravděpodobně byste netipli, že byla natočena na mobilní telefon.

Doslova celý den mi vrtalo hlavou, jak to Apple udělal, jaké doplňky použil a jak asi musel vypadat štáb, který se podílel na natáčení. Podobných otázek mě napadlo nespočet, a chvílemi jsem měl dokonce pocit, že mají mnohem vyšší váhu než nově představené Macy s M3 čipy. Apple naštěstí ukončil mé vnitřní trápení, když na svém oficiálním YouTube kanálu zveřejnil Behind the scenes video, které odhalilo zákulisí z natáčení halloweenské keynote. Akci vedl Brian Oakes, který patří do skupiny globálně uznávaných režisérů. Na pomoc si přizval desítky kolegů, kteří mají obrovské zkušenosti z filmových produkcí světového formátu.

Hromada profesionálního příslušenství a softwaru

V průběhu videa uvidíte, že Apple použil kromě iPhonu 15 Pro obrovské množství další techniky. Důležité je také zmínit, že ve většině případů šlo o naprosto profesionální zařízení, která se běžně používají při natáčení velkorozpočtových snímků. Doslova úsměvně pak působí pohled na maličký iPhone 15 Pro Max, který je přimontován na obřím pohyblivém ramenu, které je koncipováno pro mnohem větší filmařské kamery.

Autoři videa pak neskrývají své nadšení z toho, že kvalita záznamu z iPhonu 15 Pro může s přehledem konkurovat velkým kamerám za stovky tisíc. Tým využíval celou plejádu nejrůznějšího příslušenství a softwaru včetně aplikace Blackmagic Camera a Tentacle Sync pro časovou synchronizaci všech zařízení na place. A to včetně všech Maců a náhledových displejů. Důležitou roli při natáčení sehrály produkty od společnosti Beastgrip, která vyrábí nejrůznější klece, mobilní objektivy a další filmařské doplňky určené pro smartphony.

Pozornost si zaslouží také pasáž, která odhaluje, jak byly pořízeny noční záběry ze vzduchu. V jejich případě šlo opět o iPhone 15 Pro, který byl přimontována na tělo dronu. Pokud se alespoň trochu zajímáte o tvorbu videí, tak v tento moment vám musela spadnout brada. To, co se podařilo z iPhonu 15 Pro (Max) vytáhnout za obrazovou kvalitu v tak špatných světelných podmínkách, je naprosto fascinující. Ano, na videu pracovali ti nejlepší lidé z oboru, přesto jde o inspirativní dílo, které ukazuje, že Apple dělá smartphony s tou nejlepší kamerou na světě.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. jestli mě z něčeho spadla dneska brada .. tak že vodafone konečně podporuje volání z apple watch, ale to asi není téma pro tenhle web 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button