Novinky

YouTube konečně integroval podporu HDR videí pro iPhone X

Signifikantním prvkem iPhonu X je bezesporu jeho displej. Apple použil u svého výročního modelu poprvé OLED technologii, která nabízí bezkonkurenční zobrazovací vlastnosti. OLED panely jsou díky brilantnímu podání černé barvy a vysokému kontrastu jako stvořené pro konzumaci HDR obsahu. Pokud tedy patříte mezi majitele výročního iPhonu, máme pro vás dobrou zprávu. Google totiž uvolnil novou aktualizaci mobilní aplikace YouTube, která přináší podporu HDR pro iPhone X.

Nově si tedy můžete vychutnat videa z YouTube v HDR kvalitě, která je nesrovnatelná s klasickým záznamem. Zda je zvolené video dostupné v HDR, uvidíte v nastavení kvality u každého klipu, kde bude značka “HDR“ (například “1080p60 HDR“). Tuto informaci najdete po klepnutí na tři tečky v pravém rohu.

S podporou HDR pro iPhone X přišel jako první Netflix. Mezi další zařízení ze stáje Applu splňující standardy pro zobrazení HDR obsahu, jsou nejnovější iPady Pro. Navzdory podpoře však kvalita obrazu nebude taková, jako na iPhonu X. Tento fakt vychází z podstaty OLED technologie, která je pro HDR vhodnější. Pro úplnost je ovšem vhodné dodat, že YouTube zatím neimplementoval podporu HDR pro žádný z jablečných tabletů. Nejspíš se tak stane s příchodem další aktualizace, která na sebe jistě nenechá příliš dlouho čekat.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button