Novinky

WWDC – nový hardware?

Zahraniční server 9to5mac.com spekuluje, že Apple na blížící se WWDC – World Wide Developers Conference, která se uskuteční 11.6.2012, představí kromě Mac OS X 10.8. – Mountain Lion a iOS 6 další novinky týkající se údajně čtyř modelových řad jablečných počítačů. Proslýchá se,  že se bude jednat o největší zavedení nových Maců v historii.

Jak jsme vás v tomto článku informovali, s největší pravděpodobností se hardwarové aktualizace dočká 15″ MacBook Pro. Jaké změny jsou očekávány naleznete v odkazovaném článku. MacBook Pro je jedním z pěti v modelové řadě současných Maců. Zbývají MacBook Air, Mac mini, iMac a MacPro.

Podle dalších informací by jsme se měli dočkat aktualizovaného MacBook Air s novým Retina displejem. Tato změna by měla zasáhnout oba modely, tedy jak 11″ tak 13″ verzi.

Třetí hardwarová aktualizace by měla postihnout modelovou řadu iMac, kterou Apple naposledy aktualizoval v květnu minulého roku. Opět se nejvíce hovoří o nasazení displeje s vysokým rozlišením.

Zbývají poslední dva modely MacPro a Mac mini, který z nich bude aktualizovaný není dosud jisté. Pokud nahlédnete do naší Příručky kupujícího, zjistíte, že jablečná vlajková loď MacPro nebyla aktualizována několik let. Lze se tedy jen domnívat, že změny postihnout právě tuto řadu. Ve vzduchu jistě visí otázka nad novými Ivy Bridge procesory od Intelu, které by jistě mimo jiné skvěle pasovali do nejmenší z rodiny Maců.

Údajně důvěryhodné zdroje hovoří též o aktualizaci hardwarového příslušenství jakými jsou například jablečné klávesnice, Magic Mouse či Trackpad.

Ovšem, jak to vše dopadne zatím s jistotou nevíme a vše se dozvíme již 11.6.2012 z WWDC. O novinkách uvedených během této konference vás budeme informovat.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Na HW vylepšení se moc teším. Obzvlast u iMacu, na který šetřím a doufám, že jak RAMka a procesor tak i grafická karta je u iMacu vytáhnou, aby výkon trochu více odpovídal ceně počítače.

  2. Já jsem hlavně zvědavý na displeje s vyšším rozlišením. Jen by mě zajímalo, jak se s tím poperou stávající grafické karty. Rád bych ke svému macíkovi připojil displej s vyšším než fullHD rozlišením, otázka zní, jestli to vůbec bude možné. Upgrade železa nicméně nechystám, teprve před půl rokem jsem koupil Mac mini a výkonem mi stačí, jen ty monitory by to chtělo lepší, aktuálně mám 2x 24″ s 1920×1080 a už hodně let mi vadí nízké rozlišení a proto jsem také zatím nekoupil větší monitor. Snad se dočkám a bude to fungovat i na stávajícím HW.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button