Novinky

Poodhalení nové generace MacBook Pro 15″

Zahraniční server www.9to5mac.com poodhalil podobu nového MacBook Pro 15″ s odvoláním na důvěryhodné zdroje v dodavatelském řetězci společnosti Apple. MacBook Pro by měl být s největší pravděpodobností představen na konferenci WWDC pořádané v termínu od 11. do 15.6.2012 v San Francisco’s Moscone West.

Nový MacBook by měl být výsledkem několikaletého výzkumu a vývoje v ultra-tenké mobilní výpočetní technice. Mnozí očekávají, že dojde ke změně designu v duchu MacBook Air, ovšem zdroje, které mají být obeznámené s prototypy, uvádí, že nový MacBook Pro 15″ přinese ultra tenkou konstrukci stávajícího modelu. V praxi by to znamenalo absenci optické mechaniky a LAN portu. To by však nemělo být v dnešní době překážkou. Optickou mechaniku bude jistě možné stále nahradit externím modelem Super Drive a k síti se připojíte pomocí Wi-Fi. Absence optické mechaniky s sebou ještě přináší další zajímavou změnu – uvolní se tak klávesa v pravém horním rohu určená pro její ovládaní, nově by ji tak mohla nahradit klávesa pro zapnutí MacBooku.

Další novinkou, která by se měla objevit, jsou porty USB 3 umožňující přenosovou rychlost až 5Gbps. USB 3 však bude sloužit jen jako doplněk portu Thunderbolt. Spekuluje se též o novém Retina displeji s vysokým rozlišením, který by mohl být skutečným skvostem celého MacBooku. Jen si představte tu ostrost a podání barev. Ovšem takový displej bude jistě žádat potřebný výkon a napajení. Hovoří se o grafickém čipu NVIDIA GeForce GT 650, který nabízí velmi vysoký grafický výkon pro hraní her a dalším úkonů při šetrném vytížení baterie.

Nakolik jsou tyto spekulace a zaručené informace pravdivé si musíme počkat do WWDC 2012, která proběhne již za necelý měsíc. Je ovšem pravdou, že by Apple měl přijít s něčím novým, převratným. Time Cook při představení Nového iPadu na Apple Media Event 7.3.2012 sliboval, že tento rok nás čekají velmi zajímavé produkty. Takže nám nezbývá než nechat se překvapit.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button