iOSNovinkyWatch

Apple představil watchOS 3 a zároveň nejlepší operační systém pro chytré hodinky

Apple se na letošní konferenci zaměřil na všechny platformy, které spadají do jablečného ekosystému. Jako první se na řadu dostaly Apple Watch a nový watchOS 3. V průběhu prezentace bylo evidentní, že vývojáři naslouchali uživatelům a operační systém vyladili do posledního pixelu. Nejvítanější změnou se jistě stane nový způsob, jakým Apple Watch pracují s nativními aplikacemi. Situace, kdy jste na načtení dat čekali několik desítek vteřin, je nenávratně pryč. Nejpoužívanější aplikace zůstanou v paměti hodinek. Nový watchOS 3 dorazil s kompletně přepracovaným prostředím a novou podobou Control Center, jehož vyvolání probíhá stejným způsobem jako na iOS. Postranní tlačítko již neslouží pro zobrazení nových kontaktů, po jeho stisknutí se zobrazí Dock, který sdružuje oblíbené aplikace. Uživatel tak dostává možnost rychlejšího a především intuitivnějšího ovládání.

Snímek obrazovky 2016-06-13 v 19.13.18

Apple si velmi dobře uvědomuje, že mnoho uživatelů své Apple Watch používá pro měření sportovních aktivit a proto vytvořil zcela nový ciferník zobrazující aktuální data. Přímo z ciferníku lze také spustit nové měření sportovní aktivity. U ciferníků ještě chvíli zůstaneme. Pokud máte rádi myšáka Mickey Mouse a postrádali jste jeho něžnějšího protějšek, nyní máte po starostech. Myší slečně můžete vybrat barvu sukně a docílit tak maximálního slazení s řemínkem. Zatímco u předchozí verze watchOS bylo pro přepnutí ciferníku nutné použít silnější stisknutí (Digital Touch), nyní stačí pouhé swipování do stran.

Snímek obrazovky 2016-06-13 v 19.13.49Konečně již není třeba aplikace třetích stran pro práci s připomínkami

Další zajímavou funkcí watchOS 3 je přidání nového způsobu, jak odpovídat na došlé zprávy. Jde o speciální klávesnici, využívající displej hodinek jako digitální touchpad. Jednotlivé znaky stačí jednoduše nakreslit a systém se automaticky postará o správnou interpretaci.

Snímek obrazovky 2016-06-13 v 19.12.13Nová klávesnice vypadá fantasticky

Poslední velká aktualizace se dotkla aplikace pro měření sportovních aktivit. Apple se do jisté míry inspiroval sociálními sítěmi a do aplikace implementoval sdílení hodnot s vašimi přáteli. Kromě toho, že uvidíte, jak si váš kamarád vedl předchozí den v posilovně, můžete také přidat vlastní komentář a vyjádřit mu podporu. Hlavní nabídku rozšířila také nová aplikace Breathe. V podstatě jde o nástroj pro milovníky jógy a meditace. Apple pamatoval i na krizové situace a do watchOS 3 integroval SOS funkci, která je dostupná po delším podržení postranního tlačítka. Po jeho aktivaci se automaticky vytočí tísňová linka a hodinky odešlou vaše GPS přednastaveným kontaktům.

Snímek obrazovky 2016-06-13 v 19.13.01

Vítanou změnou je rovněž povolení běhu vybraných aplikací na pozadí. Je ovšem otázkou, jak se všechny novinky podepíší na výdrži. Neustálá aktualizace dat a udržení běžících aplikacích v operační paměti si jistě vyžádá vyšší energetickou náročnost. Co se týče uvolnění nového watchOS 3, vývojářská verze je již nyní k dispozici. Termín vydání finálního sestavení pro veřejnost na konferenci bohužel nezazněl.

Snímek obrazovky 2016-06-13 v 19.09.36

Nová verze watchOS 3 doslova posouvá schopnosti Apple Watch na novou úroveň. Je příjemné vidět, že kalifornský výrobce naslouchal pečlivě svým fanouškům a připravil velice povedený systém. Jakkoli to může znít troufale, dle našeho názory je watchOS 3 nejlepším operačním systémem pro chytré hodinky.

Článek stále doplňujeme o nové informace…

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button