Novinky

Vývojářský nástroj prozradil, jak bude na iPhonu 14 Pro vypadat funkce Always-On

Již nějakou dobu se hovoří o tom, že chystaný iPhone 14 Pro dostane podporu Always-On. Tyto zvěsti nedávno podpořila nová verze vývojářského nástroje Xcode 14, která poukazuje na to, že další generace iPhonu se této funkce skutečně dočká. Jak poznamenal vývojář @rhogelleim, náhled SwiftUI se nyní chová jinak, což by mohlo přímo souviset s displejem podporující technologii Always-On.

Jakmile dojde k akci simulující vypnutí obrazovky, widgety na zamykací obrazovce se přepnou do poloprůhledné podoby a na displeji zůstanou zobrazené informace s aktuálním časem. Technologie Always-On umožňuje systému zobrazovat na neaktivní obrazovce určité informace při velmi nízké spotřebě energie. Apple má s touto funkcí již bohaté zkušenosti, jelikož ji nabízí v rámci posledních dvou generací Apple Watch. 

Lze tedy očekávat, že Always-On bude na iPhonu 14 Pro (Max) fungovat stejně jako v případě jeho hodinek. V praxi dojde ke snížení jasu a ztlumení či úplnému skrytí vizuálních prvků za účelem maximálního snížení spotřeby energie. S tím bude také souviset implementace nového typu zobrazovacího panelu, který zvládne operovat s velmi nízkou obnovovací frekvencí. Apple s nejvyšší pravděpodobností použije displej, který bude schopný fungovat v rozmezí od 1 do 120 Hz. Pro srovnání, displej u iPhone 13 Pro podporuje zobrazení od 10 do 120 Hz.

Funkce Always-On není ve světě chytrých telefonů žádnou novinkou. Dobře ji znají majitelé vybraných Androidů, které ji nabízí již několik let. V případě Applu je však velice pravděpodobné, že jeho řešení bude o něco komplexnější a nabídne sofistikovanější přístup. Tomu ostatně nasvědčují beta verze operačního systému iOS 16, v jejichž kódu se objevují indicie, z nichž lze vyčíst že Always-On bude pracovat také s nastavenými tapetami.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button