AktualityNovinky

Vývoj Apple Car může být mnohem dál, než se předpokládalo. Zanedlouho bude testováno v běžném provoze

Nedávno jsme vám přinesli zprávu o prognóze analytika Gena Munstera ve které svým klientům tvrdil, že v Apple Car se svezeme nejdříve za deset let. Jak už to ale u spekulací bývá, o pár dní později může být všechno jinak. Nyní se totiž na veřejnost dostala informace, podle které se už Apple setkal z úředníky californské komise pro motorová vozidla, se kterými diskutoval o možnostech testů svých prototypů v běžném provoze. Apple tak může být ve vývoji svého vlastního automobilu mnohem dále, než se doposud předpokládalo.

Apple_car_mockup

Podle britského listu Guardian znamená tato zpráva, že vývoj nového vozidla je tak daleko, že už může být prezentován veřejnosti. A to proto, že pokud už má Apple odvahu testovat prototyp svého vlastního auta v běžném provozu na veřejných komunikacích, je téměř jasné, že fáze tajného testování už proběhla. Dá se tedy předpokládat, že Apple Car je již skoro připraveno k provozu.

bmw-apple-car-i3-640x386

Celá léta vývoje nepochybně Apple ušetří, pokud použije základ z již existujícího automobilu. Jako nejžhavější kandidát na tuto pozici se zřejmě jeví BMW i3. Toto malé městské auto je totiž již v základu elektrické, což koresponduje s plány na Apple Car. Podle mnohých spekulací by také nově vznikající auto mělo mít autonomní řízení.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button