AktualityNovinky

Analytik odhaduje, že v Apple Car se nesvezeme ještě desetiletí

Je již poměrně známou věcí, že Apple má tým, který pracuje na vývoji Apple Car. Tým za projektem s pracovním názvem Titan je poskládán z významných mozků automobilového průmyslu, které Apple v posledních měsících ulovil. Údajně měly také probíhat námluvy s BMW o možné spolupráci. Analytik Gene Munster z investiční banky Piper Jaffray si ale myslí, že projekt iCar bude vyžadovat ještě celé desetiletí vývoje. Ve zprávě svým klientům uvedl, že ačkoliv se ještě deset let v autě společnosti Apple nesvezeme, nevylučuje vliv tohoto projektu na akcie firmy.

Apple_car_mockup

Munster také usuzuje, že automobil bude s největší pravděpodobností elektrický. To není moc složitá úvaha, když si uvědomíme, že nejvíce inženýrů přebral Apple Tesle, tedy průkopníkovi v oblasti elektrických vozů. Během námluv s BMW byla navíc ve hře varianta, podle které by si Apple Car propůjčilo konstrukci BMW i3. Další analytikova spekulace si také nejspíš nevyžádala mnoho analyzování. Zpráva totiž nadále uvádí, že tento automobil by měl být high-endovým modelem s vysoko nastavenou cenou. Munster nadále předpokládá, že Apple dá svému autu autopilota. Již za deset let tedy možná budeme moct poslat své auto na nákup.

Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button