AutomatorTipy a triky

Vytvořte si webové aplikace na Mac OS X

Automator v Mac OS X Lion je v mnohém vylepšen oproti předchozí verzi. Nyní můžete vytvořit webovou aplikaci vašich oblíbených stránek. Dokonce můžete specifikovat v jaké velikosti se okno bude otevírat, lze nastavit velikost pro iPhone, iPad nebo desktop. Jak tedy na to?

  1. Otevřeme si Automator (je uložený v aplikacích) a vybereme Aplikace
  2. V levém menu vybereme Internet a z nabídky Načíst zadaná URL a přetáhněte ji do okna kde je napsáno Chcete-li sestavit… Druhou možností je přetáhnout URL rovnou z prohlížeče a automator automaticky vybere položku Načíst zadaná URL.
  3. Pokud jste URL nepřetáhli z okna prohlížeče nyní klikněte na Přidat a zadejte adresu stránek pro které chcete aplikaci vytvořit.
  4. Z nabídky Internet přidejte Místní nabídka stránek a vyberte si požadovanou velikost aplikace a identifikaci prohlížeče. V našem příkladu jsme si vytvořili aplikace ve velikosti pro iPhone.
  5. Hotovo, nyní stačí jen aplikaci uložit. Pokud chcete u aplikace změnit ikonu, tak návod naleznete zde.


FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button